خمیر اسلایم یک نوع از وسایل بازی در کودکان می باشد در تهیه اسلایم از مواد بی خطر و کاملا ساده استفاده می شود و همه می توانند این خمیر بازی را با کمترین هزینه و به راحتی در منزل خود تهیه کنند. در نجوا نیوز با ما همراه باشید با طرز تهیه چند روش اسلایم!

خمیر اسلایم حالت ژلاتینی شکل دارد و این نوع خمیر مانند بقیه خمیرها (خمیربازی) باعث رشد و خلاقیت کودکان شما می شود و اگر شما مایل باشید استعداد کودک خود را در ساخت انواع کاردستی افزایش دهید بهترین گزینه این نوع خمیر بازی را در اختیار کودکان خود قرار دهید و از کودکان خود بخواهید تا وسایل و کاردستی های خلاقانه ای را با کمک این نوع خمیر در منزل درست کنند.

اسلایم

طرز تهیه اسلایم

برای تهیه اسلایم روش های مختلفی وجود دارد و شما می توناید با کمک کودکان خود در منزل این خمیر بازی را به راحتی تهیه کنید.

سه روش ساده برای تهیه اسلایم:

اولین روش ساخت خمیر اسلایم با شامپو

مواد لازم

 • شکر: یک قاشق چای خوری
 • شامپو: 500 گرم
 • کاسه: یک عدد

روش تهیه اسلایم با شامپو

در مرحله اول شامپو را درون ظرف مناسبی بریزدید و به خوبی هم بزنید.

در مرحله بعدی شکر را به دو قسمت تقسیم کنید و نصف آن را داخل شامپو ریخته و مجددا هم بزنید تا کمی حل شود و بعد از آن مابقی شکر را اضافه کنید و دوباره به هم زدن خود ادامه دهید.

در مرحله آخر مواد ترکیب شده را داخل فریزر قرار دهید و بگذارید دو ساعت بماند و بعد از مدت زمان ذکر شده مخلوط شامپو و شکر را از درون فریزر بیرون بیاورید. توجه داشته باشید خمیر اسلایم نباید به دست بچسبد و در صورت تمایل می توانید خمیر را ورز بدهید تا شکل و ظاهر بهتری پیدا کند.

نکات مهم در تهیه خمیر اسلایم با شامپو

در تهیه اسلایم شما می توانید به جای شکر از نمک هم استفاده کنید و مخلوط شامپو و نمک را هم بزنید و در آخر مواد ترکیب شده را درون ظرفی در بسته ریخته و به مدت دو روز نگه دارید.

در صورت دیگر شما می توانید شامپو را به تنهایی درون ظرفی مناسب بریزید و کامل هم بزنید و سپس به مدت سه روز شامپو هم زده را در هوای آزاد به صورت رو باز در مکانی مناسب قرار دهید.

برای تهیه خمیر اسلایم رنگی کافی است از رنک خوراکی استفاده کنید و یا چند قطره آبرنگ به خمیر اضافه کنید و خوب ورز بدهید تا همه قسمت های آن به رنگی که اضافه کردید یک دست شود.

اسلایم

دومین روش ساخت خمیر اسلایم با چسب چوب

مواد لازم

 • آب ولرم: یک لیوان
 • چسب چوب به مقدار لازم
 • پودر بوراکس: یک قاشق غذا خوری
 • آبرنگ یا رنگ خوراکی

روش تهیه اسلایم با چسب چوب

پودر بوراکس را درون ظرفی مناسب با نصف لیوان آب ولرم ریخته و هم بزنید تا پودر بوراکس به خوبی در آب ولرم حل شود. و در ظرفی دیگر نصف لیوان آب ولرم را با نصف لیوان چسب چوب خوب مخلوط کنید و سپس رنگ خوراکی یا آبرنگ را به مخلوط چسب چوب اضافه کنید در صورت تمایل حتی می توناید مواد چسب چوب را چند قسمت کنید و در ظرف های مختلف بریزید و هر کدام را به رنگ های مختلف در بیاورید.

در مرحله آخر اسلایم با پودر بوراکس و چسب چوب را با یکدیگر مخلوط کنید و به مدت یک دقیقه ورز دهید تا هر دو با هم خوب مخلوط شوند و کاملا سفت شود.

در این مرحله خمیر اسلایم شما آماده است و شما می توانید خمیر اسلایم را درون ظرف در بسته ریخته تا از خشک شدن آن جلوگیری کنید.

سومین روش ساخت خمیر اسلایم خامه ای

اسلایم یک نوع سرگرمی جدید برای کودکان و یا حتی بزرگسالان است که در انواع مختلفی می توان از بازار خریداری کرد، اما عده ای از افراد دوست دارند در منزل خود آن را تهیه کنند، حال روشهای متنوعی برای ساخت اسلایم وجود دارد که در بالا با دو نمونه از این آموزشها آشنا شده اید، اکنون در اینجا روش درست کردن اسلایم خامه ای که کمی هزینه بر است را در اختیارتان قرار می دهیم، بنابراین در صورتی که شرایط لازم برای تهیه این نوع اسلایم را دارید, می توانید در ادامه همراه ما شوید و ساخت این روش را نیز امتحان کنید.

مواد لازم

 • چسب سفید و یا چسب اسلاید
 • آب
 • جوش شیرین
 • فوم اصلاح
 • محلول ضدعفونی کننده یا مایع لنز

اسلایم

روش تهیه اسلایم خامه ای

در این روش ایتدا چسب اسلاید را با مقداری آب مخلوط کنید و با استفاده از یک لیسک خود بهم بزنید تا یک دست شود. سپس رنگ خوراکی یا آبرنگ را اضافه کنید و مجددا مخلوط کنید. در مرحله بعدی، فوم اصلاح را به مواد اضافه کرده و با لیسک هم بزنید این نکته را در نظر بگیرید که مقدار فوم اصلاح باید به اندازه ای باشد که ترکیب حاصل مشابه خامه شود.

کنون جوش شیرین را اضافه کنید و در آخرین مرحله نیز نوبت افزودن محلول یا مایع لنز می باشد، همه مواد را با هم مخلوط کرده و تا جایی ادامه دهید که ترکیب منسجمی بدست آید، سپس با دست کمی ورز دهید بتا یک اسلایم خامه ای بدست آمده که به دستان شما نیز نمی چسبد

در اینجا ما سه روش ساده برای طرز تهیه اسلایم را توضیح دادیم امیدواریم با کمک این روش ها بتوانید در خانه خمیر اسلایم را به راحتی تهیه کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید