تابستان است – و فصل تعطیلات رسما در راه است! چه برای تعطیلات به خارج از کشور بروید و چه در محل خود بمانید، گاهی اوقات حفظ انگیزه برایتان دشوار است. نیازی نیست که اجازه دهید روال تمرینی شما از بین برود. در عوض آن را به ساحل یا استخر محلی خود ببرید! زیرا وقتی هوا گرم است، چه راهی بهتر از آب تنی با طراوت برای خنک شدن وجود دارد؟

شنا می تواند بهترین ورزش تابستانی باشد کاهش وزن. این یک تمرین کم تاثیر و تمام بدن را برای شما فراهم می کند، اما فواید سلامتی بسیار دیگری نیز دارد.

فواید شنااین یک واقعیت شناخته شده است که ورزش منظم مهم است. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، دو ساعت و نیم در هفته فعالیت هوازی برای کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری های مزمن کافی است. خبر خوب دیگر این است که یک برنامه تمرینی منظم می تواند به دفع بیماری های روانی از جمله اضطراب و افسردگی کمک کند. مهم است که ورزش منظم را در اولویت قرار دهید، و شنا می تواند راهی سرگرم کننده برای مراقبت از ذهن و بدن شما باشد.

بیایید کمی عمیق تر به فواید شنا برای سلامتی بپردازیم.

این یک تمرین برای تمام بدن است

شنا یک تمرین برای تمام بدن است، زیرا تقریباً به هر ماهیچه ای نیاز دارد تا درگیر شود. چه پروانه را ترجیح دهید یا یک حرکت سینه ملایم، باز هم نتیجه خوبی خواهید داشت. شنا یک گزینه عالی برای افرادی است که مفاصل و زانوهای آسیب دیده دارند زیرا به بهبودی و پیشگیری از آسیب کمک می کند.

شنا ضربان قلب شما را بالا می برد، استقامت را افزایش می دهد و به شما کمک می کند فشار خون خود را کنترل کنید، در حالی که کالری می سوزانید و تضمین می کند که سالم و تناسب اندام بمانید. همچنین قدرت عضلانی را افزایش می دهد و با تقویت قلب و ریه ها در عین ساختن و تقویت عضلات، تناسب قلبی عروقی را ممکن می سازد.

فواید درمانی شنا چیست؟

شنا برای اهداف کاهش وزن برای برخی اولویت اصلی است، اما فواید زیادی وجود دارد که از آنجا ناشی شده است. آیا می دانستید که استرس و افسردگی را نیز کاهش می دهد و در عین حال به شما کمک می کند خواب شب بهتری داشته یاشید؟ این فعالیتی است که ذهن شما را از نقاط استرس روزانه دور می کند و بدن را آرام می کند. از بی خوابی رنج می برید؟ یک شنای آرام بخش شبانه را امتحان کنید. می تواند به شما کمک کند در شب احساس خستگی کنید و خواب خود را بهبود بخشد.

شنا به دلیل ماهیت کم تاثیر آن دارای مزایای درمانی است که می تواند درد را کاهش دهد و نقش مهمی در بهبودی ایفا کند. در میان افرادی که نگران سلامت استخوان ها و مفاصل خود هستند (به عنوان مثال، آرتریت) محبوب است، زیرا حداقل استرس را به بدن وارد می کند و در عین حال سفتی و تحرک را افزایش می دهد. همچنین برای افرادی که مبتلا به آسم هستند مفید است، زیرا می تواند گسترش ظرفیت ریه را افزایش دهد و به کنترل تنفس کمک کند.

فواید ذهنی شنا چیست؟

طبق آنچه تاکنون آموخته ایم، شنا مطمئناً سلامت جسمانی را ارتقا می دهد. با این حال، ما اغلب فواید ذهنی مرتبط با این ورزش را فراموش می کنیم. با توجه مطالعه توسط مجله مطالعات شادی، یک ساعت ورزش در هفته می تواند با علائم افسردگی و اضطراب مبارزه کند. درست است: یک ساعت.

این تمرین چه تاثیری بر مغز ما دارد؟ بیایید عمیق‌تر کاوش کنیم و به اندورفین‌ها نگاهی بیندازیم، که فرستنده‌های مغزی هستند که توسط سیستم عصبی مرکزی و غده هیپوفیز تولید می‌شوند.

فواید شنااندورفین دقیقا چیست؟

هر شکلی از ورزش باعث آزاد شدن مواد شیمیایی عصبی به نام می شود اندورفین ها که با گیرنده های مغز شما تعامل دارند. اندورفین ها هورمون های «احساس خوب» هستند که به دلیل ایجاد حس شادی، مثبت اندیشی و تندرستی شناخته شده اند. آنها برای به حداقل رساندن هرگونه تجربه استرس یا درد کار می کنند. به عبارت ساده تر، آنها به عنوان مسکن های طبیعی عمل می کنند.

محققان چندین فعالیت مختلف را یافته اند که می تواند ترشح اندورفین را افزایش دهد، از مدیتیشن گرفته تا خوردن شکلات یا غذای تند، خندیدن و البته ورزش. اگر اندورفین ها پاسخ استرس طبیعی بدن با هدف کاهش درد هستند، چگونه بر خلق و خوی ما بعد از تمرین تاثیر می گذارند؟ چرا ما اغلب بعد از آن احساس هیجان و شادی می کنیم؟

فواید شنااز منطقه راحتی خود عبور کنید

برای تحریک ترشح اندورفین، باید سخت‌تر کار کنید و خود را به چالش بکشید تا از منطقه راحتی خود عبور کنید. اگرچه ممکن است کمی مشکل باشد، زیرا نمی خواهید خیلی به خودتان فشار بیاورید و احساس وحشتناکی به خود بدهید. همه چیز در مورد یافتن آن نقطه شیرین است که در آن نتیجه می گیرید اما همچنین از آسیب یا خستگی جلوگیری کنید.

سوال این است که چگونه می‌توانید از منطقه راحتی خود عبور کنید بدون اینکه تناسب اندام خود را از صخره هل دهید؟ همه چیز در مورد یافتن تعادل است. بهترین توصیه برای پیدا کردن آن؟ با دقت به بدن خود گوش دهید و از متخصصان مشاوره بگیرید. شما متوجه خواهید شد که زمان کاهش سرعت یا توقف آن فرا رسیده است.

به هر حال، شنا فواید مهم بسیاری دارد، چه جسمی و چه روحی. در حالی که می تواند شما را تناسب اندام و تناسب اندام نگه دارد، اما به کاهش وزن کمک می کند، مهم است که مزایای ذهنی را نیز در نظر بگیرید. ساختن یک زندگی جامع و متعادل برای رفاه ما ضروری است و یک روال تمرینی منظم بخش مهمی از آن است.

به علاوه، نکته مهم در مورد شنا این است که همیشه می توانید آن را با معاشرت یا کاوش در یک استخر عمومی جدید در یک منطقه جدید ترکیب کنید. در روزهای گرم تابستان، شنا بهترین راه برای خنک شدن و استفاده حداکثری از دمای بالا است. پس چرا از زمان خود نهایت استفاده را نکنید و آب نروید؟

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید