در دنیای بصری که ما در آن زندگی می کنیم، داشتن دندان های سفید و موهای پرپشت و درخشان چیزی است که ما به عنوان انسان سعی می کنیم به دست آوریم. در واقع، ظاهر آنقدر مورد توجه است که محصولات سفید کننده دندان بدون نسخه به تنهایی به راحتی از مرز درآمد میلیاردی هر سال فراتر می روند. محصولات سفید کننده بدون نسخه، اگرچه موثر هستند (در بیشتر موارد) گران هستند و می توانند باعث حساسیت دندان ها یا نتیجه کم رنگ شوند. برای صرفه جویی در وقت و هزینه شما، فهرستی سریع از داروهای خانگی اثبات شده برای سفید کردن دندان ها را در نجوا نیوز گردآوری کرده ایم. لبخند خود را به طور طبیعی و مقرون به صرفه بازگردانید. همه در راحتی خانه خود.

دندان ها ناگزیر با افزایش سن شروع به زرد شدن می کنند، اما طیف وسیعی از استراتژی ها می توانند این روند را کند کرده و حتی آن را معکوس کنند.

سفید کننده خانگی دندان

سفید کننده خانگی دندان

استراتژی های زیر ممکن است به سفید کردن دندان ها کمک کند:

ایجاد تغییرات در رژیم غذایی

حذف غذاهایی که روی دندان‌ها علامت‌گذاری می‌کنند، می‌تواند از ایجاد لکه‌های بیشتر جلوگیری کند. غذاها و نوشیدنی های حاوی تانن مانند قهوه و چای می توانند دندان ها را لکه دار کنند. قهوه، نوشابه های تیره و آبمیوه ها نیز می توانند آنها را لکه دار کنند.

غذاهای اسیدی می توانند با از بین بردن مینای دندان، دندان ها را زرد نشان دهند. افرادی که نگران رنگ دندان های خود هستند باید از مصرف زیاد مرکبات، قهوه و نوشابه خودداری کنند. از طرف دیگر، آنها باید همیشه دندان های خود را پس از مصرف مسواک

ترک سیگار یا محصولات تنباکو می تواند خطر لکه های نیکوتین را کاهش دهد. همچنین می تواند از پوسیدگی دندان و بیماری لثه جلوگیری کند، که هر دو می توانند به مینای دندان آسیب بزنند و باعث مشکلات سلامت دهان و دندان شوند.

مسواک زدن با جوش شیرین

جوش شیرین می تواند به آرامی لکه های روی سطح دندان را پاک کند. برخی از مردم نگران هستند که جوش شیرین بیش از حد خشن است و ممکن است مینای دندان را از بین ببرد، اما تحقیقات انجام شده نشان داد که این روشی مطمئن برای از بین بردن لکه ها است.

جوش شیرین همچنین ممکن است به مبارزه با باکتری ها کمک کند، که نشان می دهد ممکن است بتواند پلاک را کاهش دهد و از پوسیدگی دندان جلوگیری کند.

سفید کننده خانگی دندان

استفاده از پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن یک سفید کننده ملایم است که می تواند به سفید کردن دندان های لکه دار کمک کند. برای سفید کردن بهینه، فرد می‌تواند دو بار در روز به مدت یک هفته به مدت ۱ تا ۲ دقیقه با مخلوط جوش شیرین و پراکسید هیدروژن مسواک بزند. آنها فقط باید گاهی اوقات این کار را انجام دهند.

پراکسید هیدروژن ممکن است حساسیت دندان را افزایش دهد، بنابراین برای استفاده طولانی مدت یا برای افرادی که قبلاً دندان های حساس دارند مناسب نیست.

سفید کننده خانگی دندان با میوه

پاپائین و بروملین، که آنزیم هایی هستند که به ترتیب در پاپایا و آناناس وجود دارند، ممکن است به سفید شدن دندان ها کمک کنند.

ژل های سفید کننده دندان حاوی بروملین یا پاپائین پتانسیل بالینی قابل توجهی برای سفید کردن دندان ها دارند.

با این حال، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این آنزیم ها موثر هستند یا نه، ضروری است. ADA مالش مستقیم دندان ها را با تکه های میوه توصیه نمی کند ، زیرا اسید موجود در میوه در واقع می تواند رنگ دندان ها را بدتر کند.

جویدن غذاهای با فیبر بالا

جویدن برخی از سبزیجات و حبوبات با فیبر بالا می تواند به خنثی کردن اسید موجود در دهان و محافظت از مینای دندان کمک کند.

لوبیا یا سبزی‌های برگ‌دار مانند اسفناج باعث تولید بزاق بیشتری در دهان می‌شود که به پاکسازی دهان از اسید کمک می‌کند.

سفید کننده خانگی دندان

شستشو با روغن نارگیل

فواید روغن نارگیل به رشد خود ادامه می دهد و اکنون به لبخند شما نیز صدق می کند! اصطلاح “روغن کشی” بسیار واقعی و بسیار موثر است. اگر بتوانید طعم آن را تحمل کنید، این تاکتیک بی انتها یک درمان اثبات شده است. اسید لوریک موجود در روغن نارگیل به مبارزه با باکتری های زرد رنگ موجود در پلاک کمک می کند. علاوه بر این، این روغن شگفت انگیز سلامت لثه های شما را بهبود می بخشد و بوی بد دهان را از بین می برد.

می دانم که این کاملاً دیوانه به نظر می رسد (وقتی برای اولین بار در مورد آن خواندم فکر می کردم دیوانه کننده است) اما شستشوی دهان با روغن نارگیل (به نام “روغن کشی”) درمانی منحصر به فرد و قدیمی است که مردم برای کمک به سفید شدن دندان ها به آن یاد می کنند. به نظر خوشایندترین چیز در دنیا نیست، اما در واقع مزه آن برایم مهم نیست و فکر می‌کنم تفاوتی در رنگ دندان‌های شما ایجاد می‌کند. با “بلیچینگ” تفاوتی ایجاد نمی کند، اما اسید لوریک موجود در روغن نارگیل می تواند دندان های شما را از شر باکتری های موجود در پلاک که می تواند آنها را زرد کند خلاص کند. همچنین قرار است سلامت لثه ها را تقویت کند.

سرکه سیب

سرکه سیب خواص درمانی بسیاری دارد. این آنتی بیوتیک طبیعی برای دهان شما نیز عالی است! مانند یک اسکرابر شخصی برای دندان ها و لثه های شما عمل می کند و لکه ها و باکتری ها را از بین می برد. چطور اینقدر خوب کار می کند؟ سرکه سیب حاوی اسید استیک، پتاسیم، منیزیم، پروبیوتیک ها و آنزیم ها است. این کارگران کوچک باکتری های مضر را از بین می برند و در عین حال باعث رشد باکتری های مفید می شوند. از آنجایی که به طور طبیعی اسیدی است، به تجزیه پلاک یا سایر مواد چسبیده به دندان کمک می کند. PH سرکه سیب می تواند لکه ها را از روی دندان های شما پاک کند که به سفید شدن طبیعی دندان ها کمک می کند.

توت فرنگی + نمک و جوش شیرین

منبع اصلی ویتامین C، توت فرنگی در واقع یک ابزار سفید کننده فوق العاده است. توت فرنگی حامل آنزیمی به نام اسید مالیک است که باکتری های عامل زرد موجود در پلاک را تجزیه می کند. با افزودن “شن” موجود در نمک و جوش شیرین، این سه گانه سفید کننده دندان بسیار قوی است.

سفید کننده خانگی دندان

سخن آخر

تعداد کمی از مردم به طور طبیعی دندان های سفید دارند، زیرا با افزایش سن دندان ها زرد می شوندو عمدتا برای سفید نگاه داشتن دندان تعدادی از افراد از مواد کامپوزیت دندان استفاده می کنند. با این حال، رعایت بهداشت دهان و دندان عالی و انجام معاینات منظم دندانپزشکی می تواند به روشن نگه داشتن دندان ها کمک کند.

دندان های زرد معمولاً نشانه یک مشکل سلامتی نیستند، اما دندانپزشک می تواند از بین رفتن مینای دندان و پوسیدگی دندان را بررسی کند.

درمان های طبیعی می تواند به افراد کمک کند تا دندان های خود را در خانه سفید کنند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید