سادیسم چیست؟

سادیسم یک اختلال جنسی است. اگر به این اختلال مبتلا هستید، با ایجاد درد یا رنج جسمی، روحی یا عاطفی به شخص دیگری از نظر جنسی هیجان زده شده اید. ممکن است از شلاق زدن، ضرب و شتم، شوک زدن یا بریدن قربانی خود لذت ببرید. مانند نگه داشتن همسرتان در قفس  یا توهین کلامی رایج است.

اختلالات سادیسمعلت اختلالات سادیسم چیست؟

علت دقیق این اختلال مشخص نیست. علل احتمالی عبارتند از:

  • مغز مواد شیمیایی می سازد که بر افکار، احساسات و اعمال تأثیر می گذارد. بدون تعادل مناسب این مواد شیمیایی، ممکن است در نحوه تفکر، احساس یا عمل شما مشکلاتی وجود داشته باشد. افراد مبتلا به این اختلال ممکن است برخی از این مواد شیمیایی را خیلی کم یا بیش از حد داشته باشند.
  • استرس نقش دارد. ممکن است به دلیل مشکلاتی مانند سوء استفاده، استرس های مالی یا از دست دادن یک رابطه در معرض خطر بیشتری باشید.
  • مشکلاتی که در خانواده شما در دوران رشد شما وجود دارد ممکن است خطر ابتلا را افزایش دهد. به عنوان مثال، کودک آزاری، درگیری های زیاد در خانواده، یا سابقه خانوادگی بیماری روانی.
  • سادیسم جنسی در مردان شایع تر است. سادیسم معمولاً در سالهای نوجوانی یا در اوایل بزرگسالی شروع می شود. ممکن است با بازی سادیستی یا فانتزی در دوران کودکی شروع شود.

علائم سادیسم چیست؟

علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تحریک جنسی با ایجاد درد یا شرم برای شریک زندگی خود. هر چه بیشتر شریک زندگی تان را متحمل کنید، هیجان جنسی شما افزایش می یابد.

داشتن فانتزی ها، اصرارها یا اعمالی که شما را ناراحت می کند و باعث ایجاد مشکلات جدی در مدرسه، محل کار یا در روابط می شود.

اختلالات سادیسمچگونه سادیسم تشخیص داده می شود؟

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما در مورد روابط شما، سابقه خانوادگی هرگونه مشکل پزشکی و روانی و هرگونه سوء مصرف مواد سوال می کند. او همچنین در مورد علائم و سابقه پزشکی شما می پرسد و شما را معاینه می کند. ممکن است برای درمان به یک درمانگر سلامت روان ارجاع داده شوید.

چگونه سادیسم درمان می شود؟

سادیسم ممکن است شامل تجاوز وحشیانه، شکنجه یا مرگ قربانی برای رسیدن به هیجان جنسی باشد. بسیاری از سادیست ها تا زمانی که دستگیر نشوند و دادگاه دستور درمان را صادر کند، کمکی دریافت نمی کنند. اگر سادیسم دارید، قبل از اینکه به یک مشکل بزرگتر تبدیل شود، کمک بگیرید.

هم درمان و هم دارو ممکن است برای درمان این اختلال استفاده شود. چندین نوع درمان ممکن است کمک کند.

رفتاردرمانی به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که نحوه عمل شما بر دیگران تأثیر می گذارد. این می تواند به شما در تغییر رفتارهای مشکل ساز کمک کند.

رفتار درمانی شناختی (CBT) راهی است که به شما کمک می کند دیدگاهی را که نسبت به خود، جهان و آینده دارید، شناسایی و تغییر دهید. CBT می تواند شما را از شیوه های تفکر ناسالم آگاه کند. همچنین می تواند به شما کمک کند راه های جدیدی برای فکر کردن و عمل کردن بیاموزید.

رفتار درمانی به شما کمک می کند تا یاد بگیرید افکار و اعمال مربوط به اختلال جنسی خود را با چیزهای منفی مرتبط کنید، مانند بوی بد یا تصویری از گرفتار شدن. با گذشت زمان، افکار منفی به شما کمک می کند تا به افکار جنسی خود عمل نکنید.

داروها ممکن است شامل هورمون ها یا داروهایی برای اصلاح تعادل مواد شیمیایی در مغز شما باشند. هر دو نوع دارو به کاهش میل جنسی کمک می کند.

اختلالات سادیسمچگونه می توانم از خودم مراقبت کنم؟

دریافت پشتیبانی. پیوستن به یک گروه پشتیبانی در منطقه خود را در نظر بگیرید.

مدیریت استرس را یاد بگیرید. در خانه و محل کار کمک بخواهید زمانی که تحمل بار زیاد است. راه‌هایی برای استراحت پیدا کنید، مثلاً سرگرمی کنید، به موسیقی گوش دهید، فیلم تماشا کنید یا پیاده‌روی کنید. هنگامی که احساس استرس می کنید، تمرینات تنفس عمیق را امتحان کنید.

مراقب سلامت جسمانی خود باشید. سعی کنید هر شب حداقل ۷ تا ۹ ساعت بخوابید. رژیم غذایی سالم داشته باشید. کافئین را محدود کنید. اگر سیگار می کشید، سعی کنید آن را ترک کنید. از الکل و مواد مخدر خودداری کنید. طبق دستورالعمل ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود ورزش کنید.

اختلالات سادیسمداروهای خود را چک کنید برای کمک به جلوگیری از مشکلات، همه داروها، داروهای طبیعی، ویتامین‌ها و سایر مکمل‌هایی را که مصرف می‌کنید به پزشک و داروساز خود بگویید. تمام داروها را طبق دستور ارائه دهنده یا درمانگر خود مصرف کنید. مصرف دارو حتی زمانی که احساس می کنید و خوب فکر می کنید بسیار مهم است. بدون دارو، علائم شما ممکن است بهبود نیابد یا بدتر شود. اگر در مصرف داروی خود مشکل دارید یا اگر به نظر می رسد داروها کار نمی کنند، با ارائه دهنده خود صحبت کنید.

اگر سؤالی دارید یا به نظر می رسد علائم شما بدتر می شود، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی یا درمانگر خود تماس بگیرید .

اگر شما یا یکی از عزیزانتان افکار جدی خودکشی دارید یا قصد انجام کاری را دارید که می تواند باعث آسیب جدی یا مرگ شود، مانند استفاده از چاقو یا خفگی در حین رابطه جنسی، مراقبت های اورژانسی دریافت کنید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید