استفاده از ضد آفتاب برای پوست بسیار مهم و حیاتی است. نور خورشید ترکیبی از اشعه ها با طول موج های مختلف است و تمامی آنها برای پوست مفید نیستند. به همین دلیل، همیشه به استفاده از ضد آفتاب برای محافظت در  برابر اشعه های مضر خورشید توصیه شده است. این مورد فقط به فصل تابستان که آفتاب شدیدتر است محدود نمی شود، لزوم استفاده از آن در زمستان بیشتر حس می شود. زیرا به علت اثری که دارد از آسیب سرما به پوست جلوگیری می کند. ما در نجوا نیوز روش صحیح استفاده از ضد آفتاب را به اطلاع شما می رسانیم.

 

روش صحیح استفاده از ضد آفتاب

استفاده از این محصول مراقبت پوستی در خانم ها بسیار بیشتر از آقایان انجام می شود، این در حالی است که هردو به یک میزان نیاز دارند. اکثر خانم ها علاوه بر ضد آفتاب، در آرایش روزانه خود محصولات بیشتری را استفاده می کنند. همیشه این سوال وجود داشته که ترتیب استفاده از محصولات آرایشی و ضد آفتاب برای پوست به چه صورت است؟ خب ما این مسئله را یک بار برای همیشه حل کردیم.

 

استفاده از ضد آفتاب - نجوانیوز

در ابتدا بهتر است به این بپردازیم که منظور از SPF که در تمامی ضد آفتاب ها نوشته می شود چیست؟

“بر اساس سایت سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA)، SPF معیاری از مقدار انرژی خورشید است که در پوست محافظت شده در مقایسه با پوست غیر محافظت شده، ایجاد سوختگی و آسیب پوستی می کند، است.”

تصور غلط رایج وجود دارد که SPF مربوط به زمان قرار گرفتن در معرض خورشید است. به عنوان مثال، بسیاری از مصرف کنندگان بر این باورند که اگر به طور معمول در یک ساعت دچار آفتاب سوختگی می شوند، یک کرم ضد آفتاب با SPF 15 به آنها اجازه می دهد تا 15 ساعت (یعنی 15 برابر بیشتر) بدون آفتاب سوختگی در زیر نور خورشید بمانند. در حالیکه روش صحیح استفاده از ضد آفتاب می گوید عوامل دیگری در تعیین این میزان آسیب نقش دارند که شامل

  • نوع پوست
  • مقدار ضد آفتاب مصرف شده
  • تعداد دفعات تمدید آن
  • شدت تابش خورشید

می شوند. به طور مثال هنگامی که شما یک ساعت در 9 صبح در معرض خورشید باشید، به اندازه 15 دقیقه در یک بعد از ظهر انرژی خورشید را دریافت می کنید.

این مطلب در جهت داشتن اطلاعات صحیح در مورد ضد آفتاب و روش صحیح استفاده از ضد آفتاب بسیار مهم است.حال که معنی این اصطلاح مشخص شد، به نحوه صحیح استفاده از آن می پردازیم.

شاید علاقه مند باشید : معرفی بهترین ماسک های صورت

مراحل استفاده از محصولات پوستی

با توجه به اینکه از لوازم آرایشی و مراقبتی زیادی برای پوست استفاده می کنیم، روش صحیح استفاده از ضد آفتاب هنگام آرایش به این ترتیب است:

 

مراحل استفاده از ضد آفتاب - نجوانیوز

کرم مخصوص چشم

برای دنبال کردن روش صحیح استفاده از ضد آفتاب، در مرحله اول مقدار مناسب کرم دور چشم را زیر چشم استعمال کنید. به عنوان جایگزین می توانید از ماسک و پچ های مخصوص دور چشم نیز استفاده کنید.

استفاده از مرطوب کننده

بعد از کرم دور چشم، از مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید. داشتن پوستی با میزان چربی کنترل شده از عوامل بسیار مهمی است که ماندگاری آرایش شما را تعیین می کند. به همین دلیل بهتر است قبل از استفاده از هرگونه ماده آرایشی برای پوست، مرطوب کننده مخصوص پوست خود را استفاده کنید.

کرم ضد آفتاب

مرحله بعدی، استفاده از کرم ضد آفتاب مخصوص پوست شماست. حتما این نکته را داشته باشید که روش صحیح استفاده از ضد آفتاب، به اندازه طول دو انگشت به صورت و گردن است. باید از مقدار کافی استفاده کنید تا محافظت لازم را برای پوست شما فراهم کند.

بعد از کرم ضد آفتاب، می توانید از مواد آرایشی دیگر استفاده کنید.

 

تمدید ضد آفتاب

این نکته را در نظر داشته باشید که وقتی شما بعد از کرم ضد آفتاب آرایش می کنید، محافظتی که ایجاد می کند در اثر مصرف انواع دیگر کرم ها از بین می رود. همچنین با گذر زمان، خاصیت محافظتی آن از بین می رود. به همین دلیل روش صحیح استفاده از ضد آفتاب این است که هر دو ساعت یک بار آن را تمدید کنید. اشعه UVA توانایی عبور از شیشه و آسیب به پوست را دارد. در نتیجه، هنگامی که در محیطی هستید که راه نفوذ برای نور خورشید وجود دارد، یا بین محیط بیرون و داخل در رفت و آمد هستید، می بایست ضد آفتاب خود را تمدید کنید.

 

تمدید ضد آفتاب - نجوانیوز

بهترین راه این است که خود کرم را دوباره استفاده کنید. ولی اگر نگران وارد شدن آسیب به آرایش خود هستید، می توانید از پودرها و اسپری هایی که SPF دارند استفاده کنید تا حدی بتواند این حفاظت را ایجاد کند. هرچند، هیچ چیزی به انداره استفاده از خود کرم یا لوسیون ضد آفتاب، اثر حفاظتی مناسب را ندارد. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که داشتن پوستی سالم، باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. پس بهتر است در حفظ آن کوشا باشیم.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید