یکی از دغدغه های بشر در تمامی نقاط جهان، کاهش سایز و داشتن بدن سالم است. تجمع چربی در بدن باعث ایجاد مشکلات فراوانی می شود و عملکرد ارگان های داخل بدن را به مخاطره می اندازد. اگر درصد چربی در بدن از حدی بیشتر شود، باعث تجمع در اطراف قلب و سایر ارگان ها می شود و کارکرد طبیعی آنها را مختل می کند. محل جمع شدن چربی در بدن به جنسیت و ژنتیک افراد بستگی دارد. به طور کلی، عمدتا چربی در خانم ها در پهلو ها و در آقایان، در شکم جمع می شود. به همین دلیل اکثر مردم به دنبال روش آب کردن شکم و پهلو هستند تا اندام متناسب تری داشته باشند. ما در نجوا نیوز شما را به طور کامل در مورد روش آب کردن شکم و پهلو، آگاه می کنیم.

ساده ترین روش آب کردن شکم و پهلو

اضافه وزن و داشتن چربی مازاد در بدن، باعث بروز مشکلاتی در سلامت عمومی بدن می شود. همچنین، به دلیل پیشرفت دنیا به سمت داشتن سبک زندگی سالم و اندام متناسب، امروزه داشتن بدن رو فرم دغدغه بیشتر مردم است. تقریبا همه به دنبال روش آب کردن شکم و پهلو هستند و از راه های مختلفی برای برطرف کردن آن تلاش می کنند. روش های مختلفی مانند استفاده از دمنوش های چربی سوز، اسموتی، چالش های ماهانه و هفتگی برای کاهش دور کمر، مصرف پودر و قرص های لاغری و … توسط افراد مختلف پیشنهاد می شود. اجازه دهید این باور غلط را یک بار برای همیشه از بین ببریم، “لاغری موضعی نداریم!!”.

 

باور غلط لاغری موضعی

متاسفانه باور عموم بر این است که با انجام حرکات ورزشی که عضلات میانی بدن (Core Muscles) را درگیر می کند، می توانند چربی های آن نواحی را از بین ببرند و اغلب از این ورزش ها به عنوان روش آب کردن شکم و پهلو یاد می کنند. در حالیکه مکانیسم و ساختار بدن، از آنچه ما فکر می کنیم بسیار پیچیده تر و سازمان یافته تر است. هنگامی که فعالیت بدنی دارید، به طوریکه باعث افزایش ضربان قلب می شود، باعث افزایش گردش خون و مصرف اکسیژن در بدن می شود. این امر سوخت و ساز را در بدن بیشتر می کند و بدن از ذخایری که دارد بعنوان سوخت استفاده می کند. در طی این فرآیند، قند و چربی در حضور اکسیژنی که از ریه ها جذب شده است می شکند و به سایر مواد متابولیکی جانبی تبدیل می شود. در نتیجه، باعث کاهش حجم توده چربی در کل بدن می شود که البته میزان چربی کم شده از نواحی مختلف بدن، به ژنتیک افراد بستگی دارد.

 

روش صحیح کاهش وزن و سایز

 

روش صحیح روش آب کردن شکم و پهلو

 

روتین ترین کارهایی که افراد برای کاهش وزن و سایز خود انجام می دهند، داشتن رژیم غذایی و انجام ورزش های هوازی است. با دنبال کردن برنامه منظمی که دارند، خیلی سریع هم به نتیجه دلخواده می رسند. ولی نکته ای که کمتر کسی از آن اطلاع دارد این است که با کاهش وزن از طریق ورزش هوازی، ما بخش عظیمی از توده عضلانی بدن خود را از دست می دهیم که در طولانی مدت، باعث ضعف بدن می شود. به همین دلیل است که رژیم های خانگی و ورزش محض، نتیجه ماندگاری ندارد و بعد از مدتی دوباره بازگشت وزن و سایز خواهد داشت.

برای کاهش وزن و سایز صحیح، باید در کنار داشتن رژیم غذایی درست و ورزش هوازی، ورزش استقامتی درست و اصولی داشته باشید تا ساختار بدن شما حفظ شود و رشد سالمی داشته باشید. حتی اگر به دنبال روش آب کردن شکم و پهلو باشید، ترکیب این سه مورد نتیجه خیلی خوبی دارد.

 

ورزش های استقامتی عضلات میانی بدن (Core Muscles)

عضلات میانی بدن، به طور کلی با نام شکم و پهلو شناخته می شوند. اکثر افرادی که به دنبال روش آب کردن شکم و پهلو هستند، تصور می کنند با انجام حرکات قدرتی که عضلات میانی بدن را درگیر می کند، باعث لاغری موضعی در آن ناحیه می شوند. با این حال، لیستی از بهترین حرکاتی که برای تقویت عضلاتی میانی یا مرکزی بدن انجام می شوند، در خدمت شما قرار می گیرد.

 

Hollowman

 

حرکت روش آب کردن شکم و پهلو

 

این حرکت بسیار ساده به نظر می رسد، ولی درگیری زیادی در عضلات شکمی دارد و یکی از حرکات مورد علاقع افرادی است که به دنبال روش آب کردن شکم و پهلو هستند. این حرکت، نوعی تمرین ایزومتریک است. به این معنی که هیچ حرکتی ندارید و طول عضله شما در هنگام انجام حرکت ثابت است، ولی از نظر قدرتی بسیار درگیر است. برای انجام این حرکت، شانه های خود را پایین و از گوش دور، نگه دارید؛ به طوریکه کمر شما کامل با زمین مماس شود. سپس هردو پای خود را به صورت صاف با زاویه 45 درجه نسبت به زمین، بلند کنید.

پلانک

روش آب کردن شکم و پهلو

 

این حرکت نیز یکی از پرطرفدارترین ها از روش آب کردن شکم و پهلو است. حرکت پلانک یکی از حرکات ایزومتریک است که تقریبا کل بدن را درگیر می کند و ورزش استقامتی محسوب می شود. البته پلانک انواع مختلفی دارد که میزان درگیری عضلات در نواحی مختلف بدن را تغییر می دهد. به طور کلی، برای انجام پلانک ساعد دو دست خود را روی زمین قرار می دهید، بدن را صاف نگه داشته و روی پنچه پا و ساعد به صورت کاملا صاف، بلند می شوید.این حرکت در تعداد بالا و استقامت در مدت زمان زیاد می تواند یکی از موثرترین روش های روش آب کردن شکم و پهلو باشد.

پل

حرکت کششی برای آب کردن شکم و پهلو

 

حرکت پل از دوران کودکی جز حرکات محبوب همه بوده است. تقریبا تمامی افرادی که در کودکی به باشگاه ها رفته اند، این حرکت را انجام داده اند. پل نیز نوعی حرکت ایزومتریک و استقامتی است. برای انجام پل، به پشت دراز بکشید، دستان خود را در دوطرف به موازات بدن قرار دهید. بدن را به صورت صاف از زمین بلند کنید.

سوپرمن

ورزش آب کردن شکم و پهلو

این حرکت ظاهر بسیار ساده ای دارد و به افرادی که در جست و جوی روش آب کردن شکم و پهلو هستند، پیشنهاد می شود انجام دهند. اما در واقع  هدف اصلی این حرکت، عضلات کمر هستند و انجام آن به افرادی که از درد کمر رنج می برند، توصیه می شود. برای این کار، روی شکم خود بخوابید و سعی کنید دست ها و پاها را از زمین جدا کنید. برای افزایش کشش وارد شده به بدن، می توانید دست ها و پاها را به سمت جلو بکشید تا فشار بیشتری به بدن وارد شود. این ورزش یکی از بهترین حرکات ورزشی برای کودکان نیز، هست.

V-Sit

حرکات آب کردن شکم و پهلو

همانطور که از اسم آن پیداست، بدن شما در انجام این حرکت حالت حرف v انگلیسی را به خود می گیرد. به علت درگیری زیادی که عضلات شکمی و پهلو در این حرکت دارند، در باور غلط لاغری موضعی ممکن است به شما انجام این حرکت را بعنوان روش آب کردن شکم و پهلو توصیه کنند. روی زمین بنشینید، اطمینان حاصل کنید که سر شانه از گوش های شما فاصله دارد. به صورت صاف به عقب خم شوید و پاهای خود را به صورت کاملا صاف از زمین جدا کنید. اگر حفظ صافی پا برایتان سخت است، آنها را داخل شکم جمع کنید.

بالا بردن پاها

روش آب کردن شکم و پهلو

 

روی زمین به پشت بخوابید، به طوریکه کمر شما کاملا مماس با زمین باشد. پاهای خود را به صورت کاملا صاف و به هم چسبیده از زمین بلند کنید تا با زمین زاویه 90 درجه ایجاد کند. اگر به عضلات پایینی کمرتان آسیب می زند، دستها را زیر گودی کمر قرار دهید. به دلیل انقباضی که در عضلات زیر شکم ایجاد می کند، این حرکت در روش آب کردن شکم و پهلو بسیار استفاده می شود.

امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم راهنمایی درستی در زمینه روش آب کردن شکم و پهلو ارائه دهیم. حتما به این نکته دقت کنید که انجام دادن این حرکات ورزشی به تنهایی، روش صحیحی برای دست یافتن به تناسب اندام نیست و باید در کنار تمامی اینها، تغذیه درستی داشته باشید و حرکات را به صورتی ترکیب کنید که سلامت کل بدن را تامین کند. بهترین راه این است که با مربی ورزشی آگاه و با سواد در ارتباط باشید تا حرکات بدن شما را تحت کنترل داشته باشد و در کنار آن، با پزشک متخصص تغذیه ارتباط برقرار کنید تا مواد غذایی مورد نیاز بدن شما را بر اساس میزان ویتامین ها و مواد معدنی موجود در بدنتان، تعیین کند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید