وقتی صحبت از پخت و پز می شود، یک عنصر وجود دارد که غذای شما را کاملاً درست می کند یا شور می کند. نمک . نمک یک عنصر حیاتی است – طعم هر چیزی را که به آن اضافه می شود، از تخم مرغ و گوشت گرفته تا میوه و بله، حتی شیرینی ها افزایش می دهد. با این حال، وقتی غذای شما بیش از حد نمک زده می شود، لزوماً گیر نمی کنید. کارهایی وجود دارد که می توانید برای رفع مشکل انجام دهید – نکته کلیدی یافتن راه حل مناسب برای دستور غذای خود است. با نجوا نیوز همراه باشید تا یاد بگیرید که چگونه شوری غذا را بگیرید.

رفع شوری غذا

شوری غذا رو با چی بگیریم؟

سیب زمینی

چند برش سیب زمینی خام می تواند نمک را در عرض چند دقیقه جذب کند. بنابراین، وقتی مقداری نمک اضافی به دستور غذای خود اضافه کردید، یک سیب‌زمینی را خرد کرده و به مدت 15 تا 20 دقیقه با شعله ملایم در تابه بریزید. سپس سیب زمینی ها را دور بریزید و به پختن خود ادامه دهید، انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. اگرچه، به خاطر داشته باشید که همراه با نمک، مایعات را نیز جذب می کند، بنابراین ممکن است لازم باشد پس از دور ریختن برش های سیب زمینی، آن را تنظیم کنید.

شیر

شیر دستور العمل های کلاسیک را مختل می کند، اما یک صرفه جویی عالی در غذا است. مقداری شیر نارگیل به غذای خود اضافه کنید تا نمک اضافی آن خنثی شود. این یکی از بهترین راه‌ها برای حذف نمک اضافی از دستور غذاست.

آب

ساده ترین و ساده ترین راه برای از بین بردن نمک اضافی این است که ظرف را با اضافه کردن آب به آن رقیق کنید و آن را به جوش بیاورید. آب نمک اضافی را متعادل می کند و ظرف شما را از شر آبلیموی ناگوار نجات می دهد.

رفع شوری غذا

آبلیمو

یک اسید اضافه کنید. می توانید آبلیمو یا سرکه سیب را به غذای شور اضافه کنید تا شوری آن خنثی شود. یک محصول گوجه فرنگی مانند سس گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی نیز موثر است زیرا گوجه فرنگی اسیدی است.

شکر

این ترفند برای اتفاقات کوچک است. بنابراین، اگر فقط یک پیمانه نمک اضافی اضافه کرده اید، می توانید کمی شکر اضافه کنید تا متعادل شود. این یک حرکت حساب شده است، بنابراین، اگر دستور غذای شما واقعاً شور است، باید از استفاده از این ترفند خودداری کنید زیرا می توانید با یک غذای شیرین عجیب و غریب مواجه شوید.

سرکه و شکر

بنابراین، اگر مشکل بزرگ‌تری است، می‌توانید از یک قاشق غذاخوری سرکه و شکر برای متعادل کردن طعم غذایتان استفاده کنید. ماهیت اسیدی سرکه همراه با شیرینی شکر، طعم شور اضافی را یکنواخت می کند.

رفع شوری غذا

مقدار مواد غذایی را اضافه کنید

یک راه عالی دیگر این است که با اضافه کردن مقدار بیشتری از آنچه در حال پختن هستید، مقدار سرو غذا را افزایش دهید. بنابراین، سبزیجات یا سس یا هر چیزی که دستور غذا می خواهد اضافه کنید و اندازه سهم را چند برابر کنید.

عسل و شکر قهوه ای

کمی عسل، ملاس یا شکر (چه سفید یا قهوه ای) می تواند به مقابله با طعم شور غذا کمک کند و طعم ها را متعادل کند. شکر قهوه ای برای اصلاح سس های تیره تر مناسب تر است.

خامه

مواد خامه ای این قابلیت را دارند که شوری ظرف را از بین ببرند. هنگامی که به شکل مایع به یک ظرف مبتنی بر کاری اضافه می شود، می تواند آن را تا حدی رقیق کند. اگر سس شما نمک زیادی دارد می توانید خامه یا شیر اضافه کنید تا طعم آن رقیق شود. در دستور العمل های مبتنی بر گوجه فرنگی و چیلی، اضافه کردن ماست ساده بدون چربی یا خامه ترش گزینه بهتری است. حتی می توانید از پنیر با بافت خامه ای برای رفع شوری غذا اشتفاده کنید.

رفع شوری غذا

آناناس

میوه آناناس روش خوبی برای رفع شوری غذا است. برای دفع شوری غذا مثل گوشت و انواع خوراک ها کافی است چند تکه آناناس داخل ظرف خود قرار دهید. این روش یه راه عالی برای از بین بردن شوری غذای شما می شود.

سیب درختی

هر زمانی که غذای شما شور شد می توانید یک عدد سیب را پوست کنید و به مواد خود اضافه کنید و اجازه دهید 15 الی 45 دقیقه در ظرف شما بماند تا شوری غذای شما را بگیرد و در آخر می توانید سیب را در بیاورید.

از بین بردن شوری غذا با اسفنج

زمانی که هیچ راهکاری جواب نمی دهد و راهی برایتان باقی نمانده بهتر است برای از بین بردن شوری غذا از یک اسفنج تمیز استفاده کنید. یک تکه اسفنج در غذا بیندازید و اجازه دهید برای ۱۰ دقیقه بجوشد تا نمک اضافی را به خود جذب کند.

رفع شوری غذا

استفاده از قاشق نقره

شاید برایتان جالب باشد که استفاده قاشق نقره نیز یکی از روش های رفع شوری غذا است. برای این کار می توانید قاشق نقره را داخل غذا قرار دهید تا شوری آن را جذب کند.

رفع شوری غذا با نوشابه

اضافه کردن مقداری نوشابه به خورشت ها و غذاهای آبکی نیز راهکار دیگری برای رفع شوری غذا است.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید