ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در هنگام غدا پختن تندی غذا ار دستتان در برود، در چنین شرایطی برای رفع تندی غذا چه باید کرد؟ در چنین شرایطی باید سریع دست به کار شوید. در آشپزخانه بمانید و با ترفتدهای که در نجوا نیوز به شما یاد می دهیم این مشکل را حل کنید و مزه تندی غذا را بگیرید.

البته این را هم بدانید که ادویه‌هایی مثل فلفل باعث آزادسازی هورمون‌های شادی مثل اندروفین و دوپامین می‌شود و درد و اضطراب را تا حد قابل قبولی کم می‌کند. چه در حال پختن و چه در حال خوردن غذا ، برای هر دو حالت راه حل های وجود دارد که تا حدودی می تواند باعث از بین بردن تندی غذا شود.

 راه حل های برای رفع تندی غذا

راه حل کاربردی برای رفع تندی غذا

لبنیات:

کپسایسین موجود در فلفل باعث تندی غذا می شود. یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با این ترکیب شیمیایی، افزودن یک محصول لبنی است: شیر پرچرب، خامه غلیظ، ماست، پنیر یا خامه ترش. حتی شیر نارگیل غنی هم می تواند این کار را انجام دهد.

شیرین کننده ها:

شکر به خنثی کردن تندی غذا کمک می کند. بنابراین سعی کنید کمی شکر یا عسل اضافه کنید تا طعم های خیلی تند را متعادل کنید.

سایر مواد را غذایی را بیشتر کنید:

با افزودن بیشتر اجزای اصلی مواد غذایی. این ممکن است به معنای آبگوشت، گوشت یا سبزیجات بیشتری باشد، بسته به چیزی که درست می کنید. یا هویج رنده شده، کدو حلوایی یا سیب زمینی را به آن اضافه کنید تا مقداری از ادویه را جذب کند.

 راه حل های برای رفع تندی غذا

با نشاسته سرو کنید:

چیزی با طعم خنثی ارائه دهید تا تندی غذای خود را کاهش دهید. پاستا، برنج، نان، یا غلات همگی گزینه‌های خوبی برای سرو با غذای اصلی تند هستند.

مقداری اسید اضافه کنید:

مایعات اسیدی مانند سرکه، لیمو یا آبلیمو و حتی گوجه فرنگی خرد شده می توانند تندی غذا را کاهش دهد. از هر چیزی که طعم غذای شما را تکمیل می کند استفاده کند.

سبزیجات خام را اضافه کنید:

سبزیجات خام مانند سیب زمینی یا هویج را اضافه کنید و بگذارید کمی بپزند. آنها نه تنها مایع را جذب می کنند، بلکه تندی (حداقل مقداری از آن) را نیز کاهش می دهند.

چربی:

اگر ظرف شما از قبل روغن کافی داشته باشد، پس از مدتی جوشیدن، چربی معمولاً به سطح می‌آید. می توانید چربی و مواد تند متصل به آن را حذف کنید. همچنین می‌توانید روغن را اضافه کنید، اجازه دهید غذا بپزد و سپس آن را جدا کنید. با این حال، این تنها زمانی مناسب است که بتوانید اجازه دهید ظرف مدت طولانی تری بپزد بدون اینکه بیش از حد پخته شود یا طعم آن تغییر کند.

 راه حل های برای رفع تندی غذا

رفع تندی غذا با کره بادام زمینی:

اضافه کردن کره بادام زمینی به غذا می تواند تندی غذا را بگیرد. چربی موجود در کره بادام زمینی اجازه نمی دهد کپسایسین به گیرنده های عصبی روی زبان متصل شود، و باعث کاهش تندی می شود.

رفع تندی غذا با نوشابه:

استفاده از نوشابه به غذاهایی مانند خورشت ها و مرغ می تواند تندی غذا را بگیرد، این نکته را در نظر داشته باشید که نوشابه برای کم کردن شوری غذا بیشتر عمل می کند تا رفع تندی غذا

 رفع تندی غذا

چگونه از تند شدن غذای خود جلوگیری کنیم؟

  • چه کاری می توانید انجام دهید تا در وهله اول چیزی که می پزید خیلی تند نشود؟
  • ذره ذره مزه دار کنید و مزه مزه کنید، مخصوصاً با ادویه های خیلی تند.
  • اگر به طور تصادفی مقدار زیادی ادویه وارد کردید، سعی کنید قبل از هم زدن تا جایی که می توانید آن را بردارید.
  • از فلفل دلمه ای کامل به جای له شده، خشک یا پودر شده استفاده کنید. به این ترتیب می توانید اجازه دهید فلفل ها کمی بپزند و سپس بیرون بیاورید.
  • اگر آنها را خرد کردید، مغز سفید و دانه های فلفل را جدا کنید.
  • اگر از فلفل دلمه ای کنسرو شده استفاده می کنید، قبل از استفاده فلفل ها را بشویید.
  • ادویه هایی را که استفاده می کنید بچشید! به این ترتیب می‌دانید طعم آنها چگونه است و چقدر تند هستند و چقدر باید استفاده کنید.

چگونه از درست کردن غذای خیلی تند خودداری کنیم؟

اگر برخی از مهمانان متوجه شدند که سوپ شما خیلی تند است، مقداری آبگوشت یا خامه دیگر به ظرف خود اضافه کنید تا تندی کمتری پیدا کنند. اضافه کردن چند قطره آب لیمو یا آبلیمو به سوپ‌های داغ می‌تواند به کاهش حرارت غذا کمک کند. اگر مطمئن نیستید، مقدار ادویه ها را با اضافه کردن آنها به دستور پختی که نیاز به گرما ندارد، افزایش دهید، در نتیجه غذای متعادل تری تولید کنید.

به یاد داشته باشید: ادویه های خود را به آرامی اضافه کنید و در حین انجام بهترین نتیجه طعم را بچشید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید