تمامی افرادی که تجربه رانندگی با خودروی شخصی را دارند حتما یک بار با این مسئله مواجه شدند که خودروی آنها در حین رانندگی به مشکل برخورده است و نیاز به تعمیرات جزئی داشته است. داشتن یک جعبه ابزار کامل و کارآمد از ضروریات تمامی خودروها است. تمامی مشکلاتی که به خودرو وارد می شود نیازی به مراجعه به تعمیرگاه ندارد، با داشتن ابزار مناسب و صد البته دانش در مورد ساختار خودرو، می توان آن را برطرف کرد. ابزار آلاتی که برای یک خودرو نیاز هستند بسیار زیاد و متنوع اند و اگر بخواهید تمامی آنها را با خود داشته باشید، تقریبا تمام فضای صندوق ماشین را اشغال می کند. بهتر است که مجموعه ای از پرکاربرد ترین لوازم را تهیه کنید تا بتوانید در شرایط اضطراری از آن استفاده کنید. ما در نجوا نیوز راهنمای خرید جعبه ابزار کامل خودرو را تهیه کردیم تا با لیستی از ضروریات خودرو آشنا شوید.

 

لیست جعبه ابزار ماشین

چه در حال تعمیر خودروی قدیمی باشید یا یک مدل کاملاً جدید، با داشتن ابزار مناسب خودرو، می‌توانید تعمیر و نگهداری خودروی خود را شروع کنید. با ابزار ماشین در زمان و هزینه  صرفه جویی می کنید و اگر چیزی خراب شد، اعتماد به نفس و دانش لازم برای تعمیر آن را خواهید داشت. وجود این وسیله ها حتی در بهترین خودروهای بازار ایران ضروری است. در راهنمای خرید جعبه ابزار خودرو ضروریات یک خودرو را به شما معرفی می کنیم.

 

کابل باتری به باتری

 

کابل باتری به باتری

یکی از ضروری ترین و مهم ترین لوازمی که می توانید داخل خودرو داشته باشید، کابل باتری به باتری است. این کابل از سیم نمره 4 یا 6 مسی تشکیل شده است که روکش پلاستیکی دارد. مواقعی که باتری خودرو خالی می شود یا از کار می افتد، می توانید با اتصال قطب های مثبت و منفی باتری خود، به باتری سالم فرد دیگر از طریق این سیم، آن را شارژ کنید تا بتوانید ماشین خود را روشن کنید. با توجه به نقش اساسی و ضروری باتری در ماشین ها، این یکی از لوازمی است که در راهنمای خرید جعبه ابزار ماشین به تهیه آن توصیه می شود.

 

پک کمک های اولیه

 

پک کمک های اولیه

این پک از ملزوماتی تشکیل شده است که در زمان وارد شدن آسیب می تواند کمک کننده باشد. به طور معمول داخل این بسته گاز، بتادین، قیجی، چسب زخم، بانداژ و … قرار می دهند. با توجه به اینکه داشتن این وسیله ها در تامین سلامت افراد دخیل هستند، به همراه داشتن آن در راهنمای ابزارهای مورد نیاز خودرو توصیه می شود. شما می توانید قرص های مسکن و داروهایی که به طور معمول از آنها استفاده می کنید را به این پک اضافه کنید.

 

فیوز مینیاتوری

 

فیوز مینیاتوری

حضور فیوز در سیستم مدار الکتریکی بسیار مهم و حیاتی است. این قطعه اجازه نمی دهد که جریانی بیشتر از میزان تعریف شده برای سیستم، از آن عبور کند. دور این فیوز ها نوار پلاستیکی قرار دارد که هنگام عبور جریان بیشتر از حالت تعریف شده، ذوب می شود و حرکت الکترون ها داخل سیم را قطع می کند. به دلیل نقش حفاظتی که این فیوز در مدار خودرو ایفا می کند، داشتن آن در راهنمای خرید جعبه ابزار خودرو همیشه توصیه می شود.

 

گیج فشار سنج لاستیک

 

گیج فشار سنج لاستیک

گیج فشار تایر، فشار سنجی است که برای اندازه گیری فشار لاستیک های خودرو استفاده می شود. از آنجایی که تایرها برای بارهای خاص در فشار معین رتبه بندی می شوند، مهم است که فشار تایر را در مقدار بهینه نگه دارید. لاستیک‌ها برای فشار بهینه‌شان در زمان سرد درجه‌بندی می‌شوند، یعنی قبل از اینکه تایر در طول روز روشن شود و اجازه داده شود گرم شود، که در نهایت فشار داخلی تایر را به دلیل انبساط گازها تغییر می‌دهد. میزان فشار داخل لاستیک ماشین محدوده نرمالی دارد که باید حفظ شود. در چک لیست جعبه ابزار خودرو پیشنهاد می شود که این قطعه را همیشه همراه داشته باشید تا بتوانید اندازه درستی از فشار باد داخل لاستیک داشته باشید.

 

 

بند های زیپی

 

بند های زیپی

از بندهای زیپی در موقعیت های مختلف استفاده می شود. می توان از آنها برای بستن انواع کابل ها و سیم ها استفاده کرد. همچینین برای اتصال دو قسمت به هم، بهترین گزینه ها هستند. ما در پک لوازم ضروری خودرو توصیه اکید بر داشتن این قطعه نمی کنیم، ولی وجود آن خالی از لطف نیست.

 

دستکش کار

 

دستکش کار

دستکش کار یکی از مواردی است که همیشه جز ایمنی کار به حساب می آید. در انجام تمام کارهای تعمیری و یا کار با دستگاه، خطراتی مانند سوختگی، بریدگی، برق گرفتگی و تماس با مواد شیمیایی وجود دارد. در تولید این دستکش از متریال با کیفیت و محکمی استفاده می شود که می تواند در شرایط مختلف، از شما محافظت کند. تعمیرات مربوط به خودرو با خطر آسیب به دست مواجه هستند، حداقل اتفاقی که میافتد آلودگی ای است که از قطعات داخلی به دست های شما منتقل می شود. ما در راهنمای خرید ابزار مورد نیاز خودرو  توصیه می کنیم همیشه یک جفت دستکش کار داشته باشید تا بتوانید در مواقع لزوم از آن استفاده کنید.

 

پیچ گوشتی

 

پیچ گوشتی

پیچ ها در تمامی دستگاه های صنعتی و سیستم های وسایل نقلیه حیاتی ترین نقش، یعنی اتصال قطعات به یکدیگر، را ایفا می کنند. با اینکه ممکن است خیلی کوچک باشند، اما این سایز چیزی از اهمیت آنها کم نمی کند. داشتن پیچ گوشتی در سایز های مختلف داخل خودرو از موارد بسیار ضروری است. برای این کار به شما پیشنهاد می کنیم تا با یک مکانیک مشورت کنید تا به شما راهنمایی کند کدام سایز پیچ گوشتی بیشترین کاربرد را دارد. در واقع این محصول یکی از مواردی هست که در راهنمای خرید جعبه ابزار خودرو به آن تاکید اکید می شود.

 

انبردست

 

انبردست

انبردست در اشکال و اندازه های مختلف و برای مصارف مختلف ساخته می شود. از بعضی از آنها برای گرفتن اجسام گرد مانند لوله یا میله استفاده می شوند، برخی برای پیچاندن سیم و برخی دیگر برای ترکیبی از وظایف از جمله برش سیم طراحی شده اند. به طور کلی، انبردست برای نگه داشتن قطعات استفاده می شود و کاربرد بسیار زیادی دارد. ما در راهنمای خرید جعبه ابزار خودرو حتما توصیه می کنیم که این قطعه را داشته باشید. در ساختار اغلب انبردست ها، بخشی برای بریدن سیم وجود دارد که وظیفه سیم چین را ایفا می کند. ولی اگر شغل شما طوری است که به طور تخصصی با برش سیم کار می کنید، حتما یک سیم چین هم به جعبه ابزار خودروی خود اضافه کنید.

 

آچار فرانسه

 

آچار فرانسه

آچار فرانسه ابزاری است که می توان از آن برای شل یا سفت کردن مهره یا پیچ استفاده کرد. دارای قسمتی به نام “فک” (قسمتی که مهره یا پیچ در آن قرار می گیرد) است که اندازه آن قابل تنظیم است. این قطعه با چرخاندن پیچی کار می کند که معمولاً در پایین سر قرار دارد. در حالی که آچارهای معمولی را فقط می توان بر روی یک مهره با اندازه خاص استفاده کرد، از این آچار می توان برای انواع بسیار وسیع تری از اندازه های مهره استفاده کرد. آچارهای فرانسه هنگام کار با ماشین یا دوچرخه یا هنگام انجام لوله کشی بسیار مفید و کاربردی هستند و در راهنمای خرید جعبه ابزار خودرو پیشنهاد می شود که یکی از این محصول را داشته باشید.

 

چسب برق

 

چسب برق

از این محصول برای عایق کاری سیم ها استفاده می شود. چسب برق ساختار پلاستیکی دارد که از یکی طرف چسبناک است و بیشتر در شغل هایی که با سیم در ارتباط هستند استفاده می شود. انواعی از چست برق نیز هستند که در برابر آب نیز محافظت ایجاد می کنند. با توجه به اینکه خودرو مجموعه ای از سیم پیچی ها هست، در راهنمای خرید جعبه ابزار خودرو پیشنهاد می کنیم این محصول را همراه خود داشته باشید.

 

چراغ قوه

 

چراغ قوه

استفاه از چراغ قوه برای مواقعی که ماشین شما در تاریکی با مشکل مواجه شده است می تواند بسیار کمک کننده باشد. هرچند امروزه تمامی تلفن های همراه هوشمند مجهز به چراغ قوه هستند، اما نمی توان از آسیب های احتمالی وارد شده به تلفن هنگام کار اجتناب کرد و بهتر است که حداقل یک چراغ قوه همراه خود داشته باشید. بر اساس راهنمای خرید جعبه ابزار خودرو که توسط نجوا نیوز ارائه می شود، بهتر است که یک چراغ داخل جعبه ابزار و یک نوع کوچکتر را داخل کابین خودرو داشته باشید تا دسترسی به آن بسیار راحت تر باشد.

 

علامت هشدار

 

علامت هشدار

ممکن است در جاده یا خیابان ماشین‌تان با مشکلی مواجه شود یا مثلا پنچر شود. برای اینکه رانندگان دیگر شما را ببینند کمی دورتر از ماشین علامت هشدار یا علامت SOS را به نشانه کمک خواستن قرار دهید. علامت هشدار به رانندگان دیگر علامت می‌دهد که شما در کنار جاده مشغول تعمیر ماشین‌تان هستید و علامت کمک به آنها پیام می‌دهد که نیاز به کمک دارید. همچنین وجود آن می تواند به سایر رانندگان نشان دهد که شما ایست کرده اید تا فاصله خود را با شما حفظ کنند. در نتیجه، ما در راهنمای خرید جعبه ابزار خودرو توصیه می کنیم این مثلث را همیشه همراه خود داشته باشید.

 

داشتن جعبه ابزار از ضرورت های تمامی خودروها محسوب می شود. در مواقعی که با مشکل مواجه شوید و دسترسی به تعمیرگاه نداشته باشید، لزوم وجود لوازم اولیه بیش از پیش حس می شود. حتی اگر شما ایمن ترین خودروهای ایرانی را داشته باشید، باز نمی توانید این اطمینان را دهید که با مشکل مواجه نمی شوید. به همین جهت، بهتر است با استفاده از راهنمای خرید جعبه ابزار خودرو، وسایل اولیه مورد نیاز خود را تهیه کنید تا در شرایط اورژانس، امکان حل کردن مشکل خود را داشته باشید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید