در پی حملات سایبری به سامانه سوخت ایران و اختلالات ایجاد شده در خدمت رسانی در جایگاه‌های سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی این توطئه را به عوامل خارجی نسبت داد. این شرکت اطلاعیه‌ای مبنی بر((نظر به بروز اختلال فنی در بعضی از جایگاه‌های عرضه سوخت کشور ناشی از توطئه معاندان برای تحت‌الشعاع قرار دادن رفاه و آسایش مردم، تا اطلاع ثانوی عرضه فرآورده‌های نفتی در جایگاه‌های عرضه سوخت، به صورت آفلاین انجام خواهد شد)) منتشر کرد.

جواد اوجی وزیر نفت ایران در روز دوشنبه 27 آذر در تلویزیون دولتی اعلام کرد که حدود 70 درصد پمپ بنزین‌ها در ایران دچار اختلال شده و این موضوع ممکن است به سبب دخالت عوامل خارجی صورت گرفته باشد.

حملات سایبری به سامانه سوخت ایرانعلت حملات به سامانه سوخت در ایران

گروه هکری گنجشک درنده که جمهوری اسلامی ایران آن را با کشور اسراِئیل در ارتباط می‌داند در شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام مسئولیت این اختلال را بر عهده گرفته است.

این گروه اذعان کرده که گروه گنجشک درنده بار دیگر سیستم سوخت رسانی جمهوری اسلامی را مورد هدف حملات سایبری قرار داده است.

از طرفی سازمان پدافند غیر عامل کشور بیانیه‌ای در این زمینه نوشته است که ((در خصوص دلایل بروز اختلال، تمام گزینه‌های محتمل از جمله نفوذ و هک را در نظر و تحت بررسی دارد اما در شرایط فعلی نمی‌توان ادعاهای مطرح‌شده دشمن را تأیید کرد.))

آقای نواز تاکید دارد که بنزین کافی در کشور موجود بوده و از مردم تقاضا شده است در صورتی که در باک خودرو بنزین کافی دارند به جایگاه‌ها مراجعه نکنند. جلیل سالاری معاون وزیر نفت نیز وعده داد که به تدریج این مشکل رفع شده و سامانه سوخت رسانی فعال خواهد شد.

تنها پمپ بنزین فعال در تهران

تا کنون تنها جایگاه فعال در تهران جایگاه میدان آزادی است که مردم می‌توانند به آن مراجعه کرده و نیاز خود را برطرف گردانند.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید