تعبیر خواب بچه دار شدن چیست؟ قراره پدر بشی یا مادر؟! اگرچه دانشمندان سال هاست که روی خواب و رویاها مطالعه می کنند، سناریوهای واضحی که در رویاهای خود می بینید هنوز یک راز هستند. یک ثانیه در حال پرواز در هوا هستید، از صخره سقوط می کنید یا شاید از یک قرار عاشقانه لذت می برید.

گاهی اوقات شما یک نوزاد در آغوش دارید. شاید در خواب نوزادی گریان ببینید که نمی توانید آرامش کنید یا برای یافتن فرزندی که به نظر از دست داده اید عجله دارید اما در دنیای واقعی فرزندی ندارید. معمولا خانم های باردار در دوران بارداری خواب بچه دار شدن را می بینند اما این اتفاق برای افراد غیر باردار هم می افتد. اگر شما نیز در خواب خود این شادی وصف ناپذیر را تجربه می کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

تعبیر خواب بچه دار شدنتعبیر خواب بچه دار شدن و دیدن بچه در خواب چیست؟

محققان هنوز دقیقاً نمی دانند که چرا خواب می بینیم، اما نظریه های زیادی در این زمینه وجود دارد. بسیاری از محققان بر این باورند که رویاها فقط نتیجه فعالیت تصادفی مغز هستند. اما برخی دیگر بر این باورند که رویاها راهی برای رویارویی با نقش احساسی زندگی یا حل آن هستند. به همین دلیل، در مرحله خواب، مغز در سطح احساسی بالاتری نسبت به زمانی که شما بیدار هستید، کار می کند.

برخی از دانشمندان بر این باورند که رویا دیدن یک سازگاری تکاملی است که به فرد کمک می کند موقعیت های استرس زا را مدیریت کند. در واقع انسان با کمک رویاها برای مقابله با تهدیدات در دنیای واقعی مجهزتر می شود. چه انتظار داشته باشید چه نباشید، خواب نوزاد معمولاً طبیعی است.

تعبیر خواب بچه دار شدن اگر باردار هستید یا تازه بچه دار شده اید

اگر باردار هستید یا به تازگی صاحب فرزند شده اید، خواب نوزاد تازه متولد شده نشان دهنده نگرانی شما در مورد زایمان یا مراقبت از کودک است. خواب دیدن می تواند به شما کمک کند از نظر عاطفی برای آمدن فرزندتان آماده شوید. در سال 2001، یک مطالعه نشان داد که مادران باردار بیش از سایر افراد در مورد بارداری یا زایمان خواب می بینند. تحقیقات دیگر، از جمله مطالعه سال 2014، گزارش داد که مادران باردار بیشتر از افراد غیر باردار کابوس می بینند. نوسانات هورمونی در دوران بارداری و بعد از زایمان یکی از مهم ترین دلایلی است که رویاهای واضح تری ایجاد می کند یا بر محتوای خواب تأثیر می گذارد.

چرا خواب شیر دادن را می بینم؟

تعبیر خواب به ندرت عینی است، بنابراین تحقیق در مورد معنای رویاها آسان نیست. اگر خواب نوزاد یا شیرخواری را دیدید، احتمالاً اتفاقاتی در زندگی شما در شب روی ضمیر ناخودآگاه شما تأثیر می گذارد.

اگر باردار هستید یا بچه دارید

خواب شیردهی می تواند راهی برای مقابله با نیاز به پیوند بین والدین و نوزاد باشد. طبق مطالعه ای که در سال 2007 انجام شد، مرحله REM خواب که با حرکات سریع چشم همراه است و رویا دیدن بیشتر در این مرحله رخ می دهد، در دلبستگی مادر به نوزاد نقش دارد. به عبارت دیگر، خواب شیر دادن به فرزندتان بیانگر تمایل شما برای برقراری رابطه با کودک جدید است.

تعبیر خواب بچه دار شدن اگر باردار نیستید

اگر فرض کنیم که رویاها به ما کمک می کنند تا موقعیت های زندگی واقعی را مدیریت کنیم، رویاهای مربوط به شیردهی می تواند نشان دهنده نیاز یا تمایل شما به مراقبت از دیگران باشد.

تعبیر خواب بچه دار شدنوقتی در خواب بچه دار می شوم اما باردار نیستم تعبیرش چیست؟

اگر باردار نیستید، تعبیر خواب بچه دار شدن ممکن است استعاره ای از موارد زیر باشد:

 • شروع تازه در زندگی
 • رشد شخصی
 • توسعه جدید

این رویاها گاهی به دلیل تغییرات اساسی است که فرد در زندگی تجربه می کند. خواب کودک ممکن است پس از تماشای فیلم یا صحبت در مورد موضوعات مشابه رخ دهد.

اگر خواب ببینید بچه دارید، اما باردار نیستید و نمی خواهید باردار شوید، نشان دهنده استرس یا اضطراب در زندگی شما است که باید با آن کنار بیایید. همچنین می تواند نشانه ای از تمایل شما برای مراقبت از دیگران باشد.

رویاهای دیگری که می توانید در مورد کودک ببینید

نوزاد ممکن است به طرق مختلف در خواب دیده شود. میدان خواب و خواب نیز معانی مختلفی دارند. به یاد داشته باشید که تعبیر خواب هیچ مبنای علمی ندارد، بلکه فقط یک نظریه است و باید با احتیاط به آن اعتقاد داشت.

چند تعبیر احتمالی دیدن نوزاد در خواب

 • تعبیر خواب نوزاد در صورت گریه نوزاد: این خواب به این معنی است که مشکلی در زندگی شما وجود دارد یا در زندگی واقعی خود به کمک نیاز دارید. اگر به تازگی بچه دار شده اید، خواب دیدن نوزادی که گریه می کند نتیجه اضطرابی است که هنگام گریه نوزاد در شب احساس می کنید.
 • اگر در خواب ببینید که نوزادی را در آغوش گرفته اید: بیانگر تمایل شما به پرورش دیگران یا زمان مسئولیت بزرگی در زندگی شماست.
 • اگر در خواب کودکی شیطون می بینید: چنین خواب هایی ممکن است مربوط به ترس از ناشناخته ها یا نگرانی از اتفاقات بد زندگی باشد.
 • اگر خواب ببینید فرزند خود را از دست داده اید یا کودک مجروح شده است: چنین خواب هایی بسیار آزاردهنده هستند و احتمالاً در پاسخ به از دست دادن یا از دست دادن چیزی است که در زندگی اتفاق می افتد.
 • اگر در خواب خود را کودک ببینید: این نشان دهنده نیاز به آرامش و پرورش، احساس درماندگی یا دوری از مسئولیت است.
 • اگر خواب ببینید که از کودکی مراقبت می کنید که مال شما نیست: این خواب می تواند استعاره ای از پروژه یا طرحی باشد که روی آن کار می کنید و به آن اهمیت می دهید.

تعبیر خواب بچه دار شدنآیا می توان از رویای بچه دار شدن جلوگیری کرد یا از آن جلوگیری کرد؟

اگر رویاهایی که می بینید ناخواسته یا حتی استرس زا هستند، برای کاهش آنها می توانید:

 • برنامه خواب منظمی داشته باشید.
 • حتما شب ها به اندازه کافی بخوابید.
 • قبل از خواب از تماشای فیلم های خشن، ترسناک یا ترسناک خودداری کنید.
 • از استعمال دخانیات و محصولات نیکوتینی بخصوص در شب خودداری کنید.
 • در طول روز ورزش کنید، اما ورزش را نباید قبل از خواب انجام داد.
 • در طول روز به مدت طولانی نخوابید.
 • شب ها قبل از خواب زیاد مایعات ننوشید.

با این حال، ممکن است نتوانیم یک رویا را به طور کامل متوقف کنیم، به خصوص اگر در نتیجه مسائل عاطفی، ضربه یا تغییرات عمده زندگی رخ دهد. وقتی با استرس عاطفی کنار می آیید یا تغییرات زندگی را پشت سر می گذارید، رویاها خود به خود متوقف می شوند.

اگر موضوعی واقعاً شما را آزار می دهد و نگرانی زیادی در مورد آن دارید، مراجعه به مشاور یا سایر متخصصان سلامت روان می تواند مفید باشد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید