تست های بارداری چگونه کار می کنند؟

تست های بارداری روشی آسان و دقیق برای فهمیدن اینکه آیا باردار هستید یا خیر – شما فقط روی یک چوب (بی بی چک) ادرار می کنید. آنها ارزان هستند و در اکثر داروخانه ها در دسترس هستند.

تست های بارداریآزمایش های بارداری چقدر دقیق است؟

تست های بارداری زمانی که به درستی از آنها استفاده کنید بسیار دقیق هستند. تست های بارداری که در داروخانه می گیرید 99 بار از 100 بار جواب می دهد. آنها دقیقاً به اندازه آزمایش بارداری هستند که در مطب پزشک انجام می دهید.

آزمایشات بارداری با بررسی ادرار ( ادرار کردن ) برای وجود هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسانی (HCG) کار می کند. بدن شما فقط در صورت بارداری این هورمون را می سازد. HCG زمانی آزاد می شود که یک تخمک بارور شده به دیواره رحم شما بچسبد – زمانی که بارداری شروع می شود. اگر جواب تست بارداری شما مثبت باشد به این معنی است که باردار هستید. اگر آنها منفی هستند، به این معنی است که شما باردار نیستید.

تست‌های بارداری زمانی دقیق‌تر هستند که بعد از اینکه قاعدگی خود را از دست داده‌اید، آن‌ها را انجام دهید.

تست بارداری در صورتی که تاریخ مصرف آن تمام شده باشد یا به درستی از آن استفاده نکنید، دقت کمتری خواهد داشت. بنابراین همیشه تاریخ انقضا روی بسته بندی را بررسی کنید و دستورالعمل های همراه با تست بارداری را به دقت بخوانید.

تست های بارداریچه زمانی می توانم تست بارداری بدهم؟

شما می توانید هر زمانی که قاعدگی شما دیر شد، تست بارداری انجام دهید – در این زمان است که آنها بهترین عملکرد را دارند. اگر پریودتان را از دست دادید یا فکر می کنید ممکن است باردار باشید، بهتر است در اسرع وقت تست بارداری بدهید.

هرچه زودتر بفهمید باردار هستید، زودتر می توانید به گزینه های خود فکر کنید و هر مراقبتی را که برای سالم ماندن نیاز دارید دریافت کنید.

بسیاری از تست های بارداری می گویند که آنها چند روز قبل از عقب افتادن قاعدگی کار می کنند، اما نتایج معمولاً در آن زمان دقت کمتری دارند. برچسب روی تست بارداری خود را بخوانید تا بدانید چه زمانی باید تست بارداری انجام دهید و چقدر دقیق است.

گاهی اوقات تست بارداری می تواند هورمون های بارداری را در ادرار شما 10 روز پس از رابطه جنسی محافظت نشده پیدا کند. اما این نتایج فوق العاده قابل اعتماد نیستند و ممکن است نتیجه آزمایش مثبت یا منفی کاذب دریافت کنید.

اگر قاعدگی‌های شما بسیار نامنظم است، یا به دلایلی اصلا پریود نمی‌شوید، بهترین گزینه برای نتایج دقیق این است که 3 هفته پس از رابطه جنسی، آزمایش بارداری انجام دهید.

تست های بارداریاز کجا می توانم تست بارداری بگیرم؟

شما می توانید یک تست بارداری را در داروخانه و برخی از فروشگاه های رفاه خریداری کنید. آزمایش‌های بارداری معمولاً ارزان هستند – می‌توانند به سه هزار تومان هزینه داشته باشند. گاهی اوقات می توانید یک تست بارداری رایگان در مراکز بهداشتی خاصی دریافت کنید.

همچنین می‌توانید از پرستار یا پزشک، کلینیک اجتماعی یا مرکز بهداشت والدین برنامه‌ریزی‌شده محلی آزمایش بارداری بگیرید . اکثر مراکز بهداشتی درمانی از همان آزمایش های ادرار بارداری استفاده می کنند که می توانید از فروشگاه ها خریداری کنید. گاهی اوقات آنها از آزمایش خون برای آزمایش بارداری استفاده می کنند، اما این معمولاً فقط در شرایط خاص انجام می شود.

اما هنگام جستجوی یک مرکز بهداشتی قابل اعتماد مراقب باشید، زیرا کلینیک‌های جعلی به نام مراکز بارداری بحران وجود دارد . مراکز بارداری بحران آزمایشات بارداری رایگان می دهند و ادعا می کنند اطلاعات و کمک ارائه می دهند. اما آنها توسط افرادی اداره می شوند که ممکن است متخصص پزشکی نباشند و به ارائه حقایق صادقانه درباره بارداری و همه گزینه های شما اعتقادی ندارند . مراکز بارداری بحرانی اغلب بسیار نزدیک به مراکز بهداشتی والدین برنامه‌ریزی شده یا سایر مراکز پزشکی واقعی قرار دارند و نام‌های مشابهی دارند – آنها این کار را برای گیج کردن مردم و فریب آنها برای بازدید از مرکزشان انجام می‌دهند.

نزدیکترین مرکز بهداشتی برنامه ریزی شده برای والدین می تواند به شما کمک کند مکانی امن برای انجام آزمایش بارداری در منطقه خود پیدا کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید