بیوگرافی امیر تتلو

امیر تتلو در 30 شهریور 1366 در تهران با اصالت آذری به دنیا آمد. امیر تتلو در خانواده ای 5 نفره در محله مجیدیه تهران به دنیا آمد. مدتی به خاطر شغل پدرش در رشت زندگی می کردند، امیر به دلیل وضعیت مالی خانواده از نوجوانی کار می کرد و دو خواهر بزرگتر دارد. امیر تتلو مدت زمانی را در کارگاه نجاری و مدتی هم در سوپرمارکت شاگردی می کرد. مدرک تحصیلی امیر تتلو دیپلم ریاضی است.

طبق صحبت های او: رفیق باز،  گشاده روی، لجباز، یک دنده، مهربان، عاطفی، بد دهان، غیرت و در امور مالی سهل انگار است.

بیوگرافی امیر تتلوقد او 175 سانتی متر و وزنش 75 کیلوگرم است.

امیر تتلو دلیل انتخاب این نام مستعار را جعلی بودن آن می‌گوید، معنای خاصی ندارد و قصدش انتخاب نام مستعار خاصی بوده که فقط برای خودش باشد.

امیر تتلو موسیقی را با سبک رپ شروع کرد. تتلو از سال 1382 شروع به کار کرد و در سال 1391 امیر تتلو اولین آلبوم خود را با نام زیر همکف منتشر کرد.

امیر تتلو در سال 1383 با حسین تهی گروه تی ان تی را تشکیل داد و پس از چند کار مشترک از هم جدا شدند و به صورت مستقل مشغول به کار شدند.

او همچنین آلبوم تتلیتی را در سال 2013 منتشر کرد که شامل 15 آهنگ بود.

بیوگرافی امیر تتلوحاشیه های امیر تتلو

تتلو آهنگ منم یکی از آن یازده تام را در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران در بازی های جام جهانی 2014 برزیل سرود. امیر تتلو اعلام کرد که بعد از آهنگ “مردمان بی عشق” از موسیقی کناره گیری کرده و می خواهد فوتبالیست شود. امیر تتلو در 22 مهر 1393 وارد تمرین تیم پرسپولیس شد و اعلام کرد که می خواهد جای علی کریمی را در این تیم بگیرد. به گزارش خبرورزشی، در روزهای بعد اعلام شد که امیر تتلو توسط حمید درخشان سرمربی پرسپولیس از تمرین این تیم اخراج شده است.

خوردبین سرپرست تیم پرسپولیس نیز اعلام کرد که با احترام از امیر تتلو درخواست جدایی کرده است. پس از این حواشی، امیر تتلو در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که نمی خواهد برای تیم پرسپولیس مشکل ساز شود و قصد دارد فوتبال را در تیم راه آهن شروع کند. اما چند روز بعد از این اخبار، معاون رسانه ای باشگاه امید گلمکانی، راه آهن اعلام کرد:

با توجه به اینکه از ابتدای لیگ چهاردهم پایه و اساس باشگاه راه آهن بر این بوده است که تمرینات این تیم به دور از هیاهوی رسانه ای برگزار شود تا کادر فنی و بازیکنان روی مسائل فنی و حاشیه ای تمرکز کنند. مسائلی به خصوص خارج از “از فوتبال تمرکز تیم را بر هم نزنید. ضمن احترام به اظهارنظرهای گوناگون در این خصوص، با عرض پوزش از حضور افراد مختلف در تمرین تیم راه آهن جلوگیری می شود.

بیوگرافی امیر تتلودستگیری امیر تتلو

تتلو در 12 آذر ماه 1392 توسط پلیس امنیت اخلاقی ایران دستگیر و پس از مدتی در 14 آذر1392 آزاد شد و پس از آزادی با انتشار نامه ای از هوادارانش عذرخواهی کرد. امیر تتلو پس از دستگیری و آزادی این خبر را در صفحه رسمی خود در فیس بوک منتشر کرد. او چندین بار به اشتباهات خود اعتراف کرد و در یک فایل صوتی از پشیمانی خود خبر داد. مدتی بعد خبر انتشار ندامت نامه و تلاش وی برای اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

تتلو بارها در مورد گرفتن مجوز و برگزاری کنسرت به دروغ یا راست صحبت کرد، اما گذشت زمان ثابت کرد که این سخنان او کذب است، او در تیرماه 1397 ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد.

وضعیت تأهل امیر تتلو:

تتلوی هنوز به طور رسمی ازدواج نکرده و مجرد است.

امیر تتلوآلبوم‌های امیر تتلو :

 • زیر همکف (۱۳۹۰)
 • تتلیتی (۱۳۹۲)
 • من (۱۳۹۳)
 • شماره ۶ (۱۳۹۴)
 • ممنوع (۱۳۹۴)
 • شماره ۷ (۱۳۹۵)
 • قهرمان (۱۳۹۶)
 • امیر (۱۳۹۶)
 • سایه (۱۳۹۷)
 • جهنم (۱۳۹۷)
 • برزخ (۱۳۹۸)

تتلو در اینستاگرام بسیار پرطرفدار است

آدرس پیج اینستاگرام تتلو

https://www.instagram.com/tataloo

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید