چه از ماشین لباسشویی استفاده می کنید یا ترجیح می دهید لباس های خود را با دست بشویید، مواد شوینده لباسشویی ضروری ترین بخش فرآیند تمیز کردن است. با این حال، انتخاب مواد شوینده برای استفاده می‌تواند چالش برانگیز باشد: ده‌ها برند مواد شوینده را در کاربردها و رایحه‌های مختلف ارائه می‌کنند، و برخی فراتر از تمیز کردن هستند. می‌توانید مواد شوینده لباس‌شویی را با فرمول‌های تقویت‌کننده رنگ، حذف بو یا نرم‌کننده پارچه خریداری کنید.

به زبان ساده، شوینده های بیولوژیکی لباسشویی حاوی آنزیم هایی هستند که لکه های لباس شما را هدف قرار داده و از بین می برند. آنها همچنین حاوی یک عامل سفید کننده برای لکه های سرسخت تر هستند، اگرچه هیچ سفید کننده در شوینده های بیولوژیکی رنگی وجود ندارد. همچنین می‌توانید از شوینده‌های زیستی در دمای پایین‌تر استفاده کنید، که خطر چروک شدن لباس‌ها را کاهش می‌دهد و به کاهش قبوض خانه‌تان کمک می‌کند.

بهنرین مواد شوبنده

شوینده های غیر بیولوژیکی حاوی آنزیم نیستند، بنابراین برای پوست های حساس ملایم تر و بهتر هستند. اگرچه آنها در از بین بردن لکه ها چندان مؤثر نیستند. با این وجود، اگر نوزادان، کودکان کوچک یا بزرگسالانی با پوست حساس دارید، آنها انتخاب ایده آلی هستند.

شوینده‌های تخصصی برای رنگ‌ها، پارچه‌های حساس (مانند پشم و ابریشم) و شستن دست نیز پیدا خواهید کرد.

انواع مواد شوینده لباسشویی

شما مواد شوینده لباسشویی را در قالب های مختلف پیدا خواهید کرد. این شامل:

پودر لباسشویی – پودر سنتی مقرون به صرفه است زیرا نسبت به مایعات ارزان تر است. پودر معمولاً با یک قاشق اندازه گیری کوچک عرضه می شود و مستقیماً به کشوی مواد شوینده می رود. این می تواند منجر به گرفتگی کشو شود، بنابراین مطمئن شوید که آن را به طور منظم تمیز کنید.

مایعات و ژل ها – معمولاً گران تر از پودر هستند، مایعات و ژل ها حاوی سفید کننده نیستند، بنابراین ممکن است با لباس های به شدت کثیف مشکل داشته باشند. با این وجود، آنها برای روشن نگه داشتن رنگ ها و برای شستشوی روزمره عالی هستند، به علاوه مستقیماً وارد درام ماشین لباسشویی می شوند (چه در درب مواد شوینده یا یک کپسول خاص).

کپسول ها – کپسول های مایع فوق العاده ساده هستند  کافی است یکی را در دستگاه خود قرار دهید. هیچ آشفتگی یا سر و صدایی وجود ندارد و کپسول ها به سادگی در شستشو حل می شوند و کف صابون تشکیل می دهند. اما توجه داشته باشید که برخی از کپسول ها در دماهای پایین تر حل نمی شوند.

ورق – آخرین نوآوری در مواد شوینده لباسشویی ورق های لباسشویی است. این ها مانند کپسول ها در ماشین لباسشویی حل می شوند، اما بیشتر آنها را می توان در دمای پایین استفاده کرد و بسیار سازگار با محیط زیست هستند.

بهنرین مواد شوبنده

چگونه بهترین شوینده لباسشویی را برای نیازهای خود تعیین کنید

قبل از در نظر گرفتن هزینه، باید نیازهای خود و خانواده تان را در نظر بگیرید.

اگر شما یا خانواده تان پوست حساسی دارید، باید به دنبال یک شوینده مخصوص لباسشویی باشید که مخصوص پوست های مستعد آلرژی طراحی شده است. این فرمول ها معمولاً عاری از عطر و رنگ هستند. مواد تشکیل دهنده طبیعی بسیاری از صابون های سازگار با محیط زیست را به جای مواد تشکیل دهنده در آزمایشگاه تشکیل می دهند.

این شوینده‌های لباس‌شویی گران‌تر خواهند بود، اما از خارش و سوزش شما جلوگیری می‌کنند. اگر نیاز خاصی ندارید، می توانید با انتخاب یک ماده شوینده عمومی در هزینه خود صرفه جویی کنید.

اندازه بطری را در نظر بگیرید. بطری های بزرگتر مواد شوینده لباسشویی نسبت به بطری های کوچکتر در هر لیتر هزینه کمتری دارند. اگر خانواده پرجمعیتی دارید یا زیاد لباس می شویید، بزرگترین بطری را بخرید.

برترین برند مواد شوینده

  • پریل
  • اکتیو
  • گلرنگ
  • سافتلن

بهنرین مواد شوبنده

برای یافتن برترین برندهای مواد اولیه ارزان قیمت برای تولید مواد پودر شوینده باید به نمایندگی های آنها در استان ها، شهرستان ها و مناطق نزدیک به خود مراجعه کنید و در این زمینه این نمایندگی های فروش مختلف اطلاعات کافی را کسب خواهند کرد. همچنین می توانید با مراجعه به سایت های مختلف و معتبر اینترنتی، اطلاعات آنها را در زمینه پودر شوینده مطالعه کنید و مهم ترین تامین کنندگان کشور را بیابید. هنگام بازدید از این سایت ها، باید مراقب باشید که این سایت ها باید مجوزهای لازم را داشته باشند و هیچ سایت ناامن یا نامعتبری نداشته باشند. با کمی جستجوی دقیق می توانید این سایت ها را در فضای مجازی پیدا کنید.

برای یافتن بهترین تولیدکنندگان لیست قیمت پودر شوینده در ایران، باید حداقل شناختی از آنها داشته باشید. برای این معرفی می توانید به سایت های صدور مجوز در فضای مجازی مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید. همچنین می توانید با افراد مجرب و فعال در این زمینه مشورت کرده و از نظرات آنها استفاده کنید. همچنین می توانید به مراکز توزیع مواد شوینده مراجعه کرده و آدرس مراکز تولید آنها را در مناطق خود یا نزدیک محل خود دریافت کنید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید