مآکارونی نوعی اسپاگتی خشک است که معمولا قبل از مصرف آب پز می شود. ماکارونی در کشورها و مناطق مختلف می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. بهترین نوع ماکارونی گفته می‌شود که از سمولینا ساخته می‌شود که میانه خالص گندم دوروم است. در بسیاری از کشورها از جمله ایران می توان از گونه های دیگر گندم برای تهیه ماکارونی استفاده کرد. اما تولیدکنندگان معروف در ایران از سمولینا سنتی برای تولید ماکارونی استفاده می کنند.

اولین واحد تولیدی ماکارونی ایران به نام لوبل نزدیک به 80 سال پیش راه اندازی شد. این کارخانه که با ماشین آلات ساده کار می کرد روزانه نزدیک به 20 تا 30 کیلوگرم ماکارونی عمدتاً برای مصرف سفارتخانه های خارجی مستقر در تهران و چند خانواده مرفه ایرانی که در آن زمان با این محصول آشنا بودند تولید می کرد. بازار ماکارونی ایران قبل از جنگ عراق و ایران عمدتاً تحت سلطه شرکت های بزرگ اروپایی بود. اما اولین شرکت ایرانی تولید کننده ماکارونی در مقیاس صنعتی، نزدیک به 7 سال پس از جنگ راه اندازی شد.

بهترین ماکارانیبهترین یرند ماکارانی

زر ماکارانی

ایتالیا بیشترین پاستا را در جهان تولید می کند. ماکارانی یکی از محصولاتی است که در سبد غذایی همه ما ایرانی ها قرار دارد. این محصول محبوب غذای مورد علاقه بسیاری از ما در هر سنی است. می توان گفت بعد از برنج، یکی از غذاهای اصلی ایرانی، ماکارونی است که در دستورهای مختلفی طبخ می شود. شرکت های پاستا نیز در تلاش هستند تا محصولات جدیدی را به سبد خود اضافه کنند. امروزه برندهای مختلفی در زمینه تولید محصولات مختلف مرتبط با ماکارونی فعالیت دارند.

اما همه این شرکت ها نمی توانند محصولی تولید کنند که طعم و عطر خوبی به سفره ایرانی بدهد. کیفیت تولید ماکارونی در طعم و شکل نهایی پس از پخت بسیار چشمگیر است. بسیاری از رشته ها در طول پخت به هم می چسبند. برخی از آنها با وجود اینکه پختن آنها زمان نسبتاً طولانی دارد و جویدن آنها سخت است، نرم نمی شوند. به همین منظور قصد داریم شما را با بهترین برندهای تولید کننده ماکارونی در ایران آشنا کنیم. زرماکارون یکی از معروف ترین و بزرگترین برندها در زمینه تولید ماکارونی در ایران است. این شرکت در سال 1380 توانست خط تولید آرد سمولینا را راه اندازی کند. در نتیجه به عنوان اولین برند ایرانی که از آرد سمولینا برای تولید ماکارونی استفاده کرد، شناخته می شود. چهار سال پس از این موفقیت، شرکت زرماکارون نیز واحد تولید ماکارونی خود را راه اندازی کرد. این توسعه خطوط تولید به شرکت زرماکارون کمک کرد تا ظرفیت تولید خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و سهم زیادی از بازار داخلی را به دست آورد. امروزه برند زرماکارون نه تنها به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ماکارونی در ایران تبدیل شده است. همچنین توانسته نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان ثبت کند.

شرکت زرماکارون علاوه بر تولید انواع ماکارونی از آخرین فناوری ها در زمینه بسته بندی نیز بهره می برد. این شرکت همواره در تولید محصولات خود از بهترین مواد اولیه و استانداردهای بسته بندی استفاده می کند زیرا سلامت مصرف کنندگان را در اولویت قرار داده است. همچنین شرکت زرماکارون در تلاش است تا دانش فنی خود را گسترش داده و ویژگی های خطوط تولید خود را به گونه ای تغییر دهد که قوانین زیست محیطی به خوبی رعایت شود.

بهترین ماکارانیتک ماکارونی

بسیاری از کارخانه ها ماکارونی تولید می کردند، اما مهم ترین نکته نحوه تولید این محصول است. به این ترتیب تک ماکارونی از همان ابتدا سنگ بنای تولید محصولاتی با آخرین تکنولوژی ها و با استانداردهای بین المللی و ملی را گذاشت. شرکت تک ماکارونی با استفاده صحیح از این ماشین ها و یادگیری آخرین دانش توانست 4 سال پس از افتتاح اولین خط تولید خود تنوع محصولات خود را به میزان قابل توجهی گسترش دهد. خطوط تولید شرکت تک ماکارونی در سال جاری پنج نوع رشته و 10 نوع ماکارونی شکل دار تولید و عرضه می کرد.

ماکارونی تولیدی شرکت تک ماکارون علاوه بر داشتن بسته بندی جذاب از ارزش غذایی بالایی نیز برخوردار است. به همین دلیل این برند توانسته نزدیک به سی سال به عنوان یکی از محبوب ترین برندهای ماکارونی ایرانی به فعالیت خود در این زمینه ادامه دهد.

شرکت تک ماکارونی در سال 1380 از تمام ظرفیت خود برای تولید ماکارونی استفاده کرد. به همین دلیل کارشناسان این شرکت تصمیم گرفتند همزمان بر روی تحقیق و توسعه و افزایش ظرفیت تولید و تنوع محصول تمرکز کنند. برای اجرای این طرح تک ماکارونی امروز دارای 6 خط تولید است که می تواند روزانه حدود 450 تن محصول را روانه بازار کند. در سال 1390 این شرکت نیز به جمع شرکت های تولید کننده آرد سمولینا پیوست.

بهترین ماکارانیماکارونی مانا

گروه صنایع غذایی مانا از سال 1358 در شهرک صنعتی سیمین دشت در زمینی به مساحت 6000 متر مربع شروع به کار کرد. پس از آن در سال 1370 کارخانه ماکارونی خود را در شهر صنعتی هشتگرد به مساحت 3 هکتار با زیربنای 18000 متر مربع با هدف تولید محصولات متنوع و خوش طعم ایرانی راه اندازی کرد.

مدیر دپارتمان صنایع غذایی مانا، به دنبال مطالعات خود برای بهبود کیفیت ماکارونی و تطبیق آن با استانداردهای جهانی، شروع به خرید و راه اندازی دستگاه های بوهلر خودکار در سوئیس کرد. تا بتوانند تجربیات ارزشمندی را که با تلاش فراوان به دست آورده اند با فناوری جدید ترکیب کرده و راه را برای بهترین کیفیت و طعم هموار کنند. در سال 1378 تولید با ماشین آلات پیوسته آغاز شد و به طور همزمان موفق به اخذ نشان استاندارد ملی ایران گردید.

بهترین ماکارانیماکارونی سمیرا

شرکت مانتا با برند سمیرا ماکارونی در 20 دی ماه 1356 کار خود را به عنوان اولین کارخانه تولید ماکارونی در انواع مختلف شروع به کار کرد. به لطف و یاری خداوند بر اساس دانش و تجربه مدیران و کارکنان آموزش دیده و بهره مندی از دانش و فناوری و استفاده از دستگاه های اتوماتیک (بولروسوییس و ایتالیا) به زودی بازار ماکارونی را به اشتراک می گذارند. ماکارونی سمیرا ارتقاء کیفیت، تنوع و سلامت جامعه را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده و انتظارات مصرف کنندگان را در جهت تولید آرد و ماکارونی ایمن، مغذی و عملکردی سویا حاوی یکی از محصولات می باشد. این شرکت تجربه کرده است، همچنین با تلاش نیروهای خلاق و به روز رسانی سیستم‌ها و فناوری سازمانی همواره به دنبال نوآوری با شناسایی نیازها و خواسته‌های مشتریان و ارائه محصولات جدید به تولید، با کیفیت و سالم است. دریافت آرم، جداول، شکل ها و قدردانی متفاوت از سازمان ها: استاندارد ملی، احترام به حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اتاق بازرگانی ایران، انجمن صنفی علوم و صنایع غذایی نبش سمیرا مفتخر به پاستا می باشد. در شرکت مانتا کنترل و آنالیز مورد نیاز با استفاده از دانش فنی در زمینه صنایع غذایی با بالاترین کیفیت ماکارونی توسط متخصصین انجام می شود.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید