درست مانند چشمه جوانی، که ظاهراً زمان را برای هرکسی که از آن آب می‌نوشد یا حمام می‌کند، به عقب برمی‌گرداند، ایده‌های ابزارهای جادویی حل مشکل همه ما را به یک راه‌حل سریع و آسان می رساند. قرص‌های لاغری، برنامه‌های غذایی محدودکننده و غذاهای چربی‌ سوز در همین دسته قرار می‌گیرند، و به ما امید کاذب را برای راه‌حل مخفی می‌دهند که به ما کمک می‌کند از کار سخت بگذریم و به سمت هدف خود بپریم.

برای ایفای نقش مدافع شیطان در مورد ترویج بی‌شمار غذاهای چربی‌سوز، بگویید شب قبل شام را حذف کرده‌اید و برای صبحانه یک شیرینی خورده‌اید. ما معمولاً انتظار نداریم شیرینی های شیرین در دسته «چربی سوز» قرار گیرند، اما از آنجایی که کالری مورد نیاز بدن شما بیشتر از شیرینی است، بدن به ذخایر چربی دسترسی پیدا می کند و آن شیرینی را به یک غذای چربی سوز تبدیل می کند.

بهترین غذاهای چربی سوزقصد ما این نیست که حباب چربی سوز خود را بترکانیم، اما چیزی بیشتر از روزه گرفتن و خوردن شیرینی در صبح روز بعد وجود دارد. هیچ غذایی وجود ندارد که به طور خاص چربی را بسوزاند و تمام مشکلات مرتبط با وزن شما را حل کند، با این حال، غذاهای زیادی وجود دارند که به افزایش متابولیسم و ​​حمایت از شما کمک می کنند. تلاش برای کاهش وزن.

بهترین غذاهای چربی سوز

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هیچ راه حل جادویی و هیچ غذایی وجود ندارد که به معنای واقعی کلمه چربی می سوزاند، با این حال، چند غذای چربی سوز وجود دارد که به شعله ور شدن آتش شما کمک می کند. متابولیسم. اثر حرارتی، انرژی که برای خوردن و تجزیه غذا استفاده می کنیم، بخشی از میزان متابولیسم ما است و به 5 تا 15 درصد از کالری سوزی روزانه ما کمک می کند. با تمرکز بیشتر بر روی غذاهای کامل، پروتئین و فیبر، مقداری را که هنگام غذا خوردن می سوزانیم افزایش می دهیم.

5 غذای چربی سوز طبیعی

همانطور که می بینید، علم کاهش چربی فرآیند پیچیده ای است که در آن بدن شما به طور مداوم کار می کند و با توجه به میزان مصرف و نیازهای غذایی شما تنظیم می شود. بیایید به سراغ غذاهای طبیعی برویم که التهاب را کاهش می دهند، سوختگی را تقویت می کنند و سرعت متابولیسم ما را افزایش می دهند.

پروتئین

تخم مرغ، ماست ساده، توفو و پروتئین حیوانی بدون چربی (مرغ، گوشت، ماهی) بهترین انتخاب های ما برای پروتئین هستند. مطالعات نشان می دهد که تلاش برای تجزیه و هضم پروتئین باعث افزایش سیری و متابولیسم می شود. این غذاها همچنین منبع بسیار خوبی از اسیدهای آمینه و اجزای گوگرد هستند که از کبد محافظت می کند و سم زدایی را افزایش می دهد. عاشق تخم مرغ در صبحانه هستید؟ خبر خوب:  خوردن تخم مرغ در صبح بهتر است مرتبط برای خوردن کالری کمتر در اواخر روز

ادویه جات ترشی جات

فلفل قرمز  حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می تواند به کاهش التهاب کمک کند. برخی افراد دریافتند که خوردن ادویه های تند باعث سیری می شود و بنابراین از پرخوری جلوگیری می کند. همچنین می تواند کمی متابولیسم را افزایش دهد زیرا بدن شما را “گرم می کند”. با این حال، این یک ابزار سالم برای استفاده بیش از حد نیست، زیرا خوردن بیش از حد ادویه می تواند به سیستم گوارش شما آسیب برساند.

مقداری مطالعات نشان داده است که  دارچین  می تواند به تثبیت قند خون کمک کند. وقتی قند خون شما ثابت است و به جای قله ها و دره ها روی تپه های ثابت می چرخد، هوس ها را مهار می کند و باعث افزایش چربی سوزی می شود. افزودن این ادویه خوش طعم به طعم بدون شکر اضافی و کالری اضافی کمک می کند.

بهترین غذاهای چربی سوزقهوه و چای

توصیه می کنیم از «چای رژیمی» خودداری کنید. در بسیاری از مواقع، آنها حاوی یک ملین قوی هستند که ممکن است باعث اسهال شما شود – بنابراین به جای اینکه به کاهش وزن شما کمک کنند، به سادگی شما را “اذیت” می کنند. مراقب بازاریابی هوشمندانه و شستشوی بهداشتی که یک ماده یا فرمول را ترویج می کند باعث می شود چربی بسوزانید. به یاد داشته باشید، اگر خیلی خوب به نظر می رسد که درست نباشد، معمولاً همینطور است.

قهوه  با بهبود عملکرد فیزیکی مرتبط است، به این معنی که می تواند به شما در انجام تمرینات سخت تر و در نتیجه افزایش کالری سوزی کمک کند. از آنجایی که کافئین یک محرک است، متابولیسم را کمی افزایش می دهد، اما این میزان در افراد مختلف متفاوت است. به خاطر داشته باشید که ریختن شکر یا خامه می تواند این سوختگی اضافی را متوقف کند زیرا کالری اضافی اضافه می کند.

چای سبز  همچنین دارای اثرات کافئین است که متابولیسم را در برخی افراد کمی افزایش می دهد. چای سبز نیز حاوی ضد التهاب آنتی اکسیدان هایی که به غلبه بر نفخ کمک می کنند. اگر چای سبز ساده را جایگزین نوشیدنی های شیرین کنید، حداکثر چربی سوزی خواهید داشت. مانند همه چیزهایی که در اینجا ذکر می کنیم، زیاده روی نکنید. چای سبز و ماچا گزینه خوبی است.

چربی های سالم

یک دور تشویق برای  ماهی قزل آلا  به دلیل داشتن ضد التهاب اسیدهای چرب امگا 3 و پروتئین بدون چربی التهاب با چاقی مرتبط است، بنابراین کاهش آن ممکن است به بدن شما در سوزاندن چربی کمک کند. روغن ماهی نیز بوده است مرتبط کاهش کورتیزول، هورمون استرس که باعث افزایش چربی شکم می شود.

آجیل  سرشار از پروتئین، فیبر و چربی های سالم است. مطالعات نشان می دهد که با مصرف متعادل آنها می توانند باعث کاهش وزن شوند. در واقع تعداد کالری بوده است ثابت شده است تا حدی به دلیل اثر حرارتی بادام که به فیبر بالای آنها مرتبط است، خاموش باشد. فیبر از جذب کامل کالری آجیل ها توسط بدن جلوگیری می کند. برای سالم نگه داشتن این میان وعده سالم، آجیل هایی را انتخاب کنید که روغن، شکر و نمک اضافه نشده باشد.

بهترین غذاهای چربی سوزسبزیجات

همه  سبزیجات غیر نشاسته ای  حاوی مقادیر مناسبی آب، مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی و کالری بسیار کمی هستند. افزودن این سبزیجات به وعده های غذایی خود به شما کمک می کند کمبود کالری را حفظ کنید، به این ترتیب چربی می سوزانید. سعی کنید از میان وعده سبزیجات خام استفاده کنید تا هوس خود را برای کرانچ برطرف کنید. چه هستند نشاسته ای ها، ممکن است بپرسید؟ اگر به دنبال سوزاندن چربی هستید، فقط گهگاه این موارد را بگنجانید: سیب زمینی شیرین، سیب زمینی معمولی، کدو تنبل، هویج، ذرت.

“سوختن سوخت خود را” به عادت تبدیل کنید

ممکن است متوجه یک روند شده باشید:  بیشتر این غذاهای چربی سوز فرآوری نشده اند. آنها در حالت طبیعی خود هستند که به سیستم گوارشی و متابولیک ما برنامه تمرین و تناسب اندام خاص خود را می دهد. بسیاری از غذاهایی که به شکل طبیعی یافت می شوند، سرعت متابولیسم شما را افزایش می دهند و در عین حال مزایای سلامتی بالاتر از حد متوسط ​​را ارائه می دهند.

علیرغم آنچه بازاریابان مواد غذایی و تولیدکنندگان مکمل موعظه می کنند، راه حل سریع یا «قرص جادویی» وجود ندارد که بدن شما را از طریق کالری و چربی اضافی بسوزاند. وقتی صحبت از چربی سوزی یا کاهش وزن می شود، آنچه اهمیت دارد عادات کوچک و پایداری است که تا آخر عمر باقی می مانند. همین امروز با افزودن برخی از این غذاهای چربی سوز به وعده های غذایی خود شروع کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید