انیمه ها طرفداران زیادی در سرتا سر دنیا دارد و اکثر افراد فارغ از هر رده سنی که دارند، علاقمند به تماشای این آثار هستند. ما در نجوا نیوز قصد داریم شما را با بهترین انیمه های 2022 آشنا کنیم. در بین سال های 2020 تا آخر سال 2021 انیمه های موفقی منتشر شده است که می توانند انتخاب خوبی برای شما باشند. اکثر افراد دنیای انیمه ها را با آثار سریالی می شناسند. باید بدانید که انیمه های سینمایی نیز جذابیت زیادی دارند و می توانند در عین سرگرم کننده بودن، مفاهیم جالبی را به بیننده نشان دهد.

The best anime

 Psycho-Pass 3: First Inspector

پسیکو پاس 3: بازرس اول

سال انتشار 2022
سبک اکشن / علمی و تخیلی
رده سنی R
کارگردان نائویوشی شیوتانی
نمره آی ام دی بی 7.5 از 10
مدت زمان دو ساعت و هفده دقیقه

 

انیمه بارزس اول در جهانی رخ می‌دهد که یک سیستم قضایی عجیب و غریب در آن وجود دارد. به طور کلی داستان از این قرار است که در دنیای این انیمه، افرادی که فکر ارتکاب یک جرم به سرشان می‌زند از طریق یک سیستم پیچیده شناسایی می‌شوند و پیش از دست زدن به ارتکاب هر جرمی، این افراد به دست سیستم قضایی سپرده می‌شوند.

The best anime

 Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

بهترین انیمه ماجراجویی دیجیمون/ آخرین تکامل کیزونا

سال انتشار 2022
سبک اکشن/ ماجراجویی
رده سنی TV-G
کارگردان توموهیسا تاگوچی
نمره آی ام دی بی  از 107.5
مدت زمان یک ساعت و سی و چهار دقیقه

 

اگر آثار دهه 90 را دوست دارید، می‌توانید با تماشای این انیمه به یاد آن‌ها بیفتید و لحظات خوبی را تجربه کنید. پس اگر به دنبال بهترین انیمه های سینمایی جدید هستید، باید بگوییم این اثر یکی از آن‌ها است.

The best anime

 Stand By Me Doraemon 2

بهترین انیمه کنار من بایست

سال انتشار 2022
سبک کمدی/ درام
رده سنی PG
کارگردان یوییچی یاگی / تاکاشی یامازاکی
نمره آی ام دی بی  از 107.8
مدت زمان یک ساعت و سی وشش دقیقه

 

انیمه کنار من بایست یکی از بهترین انیمه های سینمایی جدید به حساب می‌آید، دارای لحظات سرگرم‌کننده است و گاهی نیز مخاطب را متاثر می‌کند. لحظاتی که نوبیتا با خود کلنجار می‌رود تا بتواند اعتماد به نفس کافی را برای معرفی همسر آینده‌اش به مادربزرگ‌اش به دست آورد. در مجموع باید بگوییم که این اثر حسابی شما را احساساتی خواهد کرد.

The best anime

 Joze to tora to sakanatachi

بهترین انیمه جوزه به تورا به ساکاناتاچی

سال انتشار 2022
سبک عاشقانه/ درام
رده سنی PG13
کارگردان کوتاروتامورا
نمره آی ام دی بی  از 107.7
مدت زمان یک ساعت و سی ونه دقیقه

 

یکی از بهترین انیمه های عاشقانه که هول محور شخصیتی به نام تسونئو است. او مرد جوانی است که آرزوی رفتن به دور دنیا را در سر می‌پروراند و دوست دارد در نواحی مورد علاقه‌اش غواصی کند. دیگر شخصیت محوری داستان، کومیکو نام دارد که او را ژوزه صدا می زنند. این دختر جوان از ناتوانی جسمی رنج می‌برد و مجبور است زندگی روی ویلچر را تحمل کند. او نیز علاقه زیادی به گشتن جهان دارد و آرزوی‌اش تجربه حضور در مکان‌های موردعلاقه‌اش است. تسونئو به دنبال اتفاقاتی وارد زندگی ژوزه می‌شود و علی‌رغم مشکلاتی که در ابتدا با هم دارند، این دو رفته رفته کنار هم به آرامش می‌رسند و لحظات لذت‌بخشی را تجربه می‌کنند.

The best anime

Orient

بهترین انیمه مشرق زمین

سال انتشار 2022
سبک اکشن/ خیال انگیز
شرکت سازنده A.C.G.T
کارگردان کتتسویا یاناگیساوا
نمره آی ام دی بی  از 107.7
زمان پخش 6 ژانویه 2022 منتشر شده است

 

یکی دیگر از بهترین انیمه 2022انیمه مشرق زمین است، که دوره‌ی جایگزین سنگوکو در ژاپن را به تصویر می‌کشد که در آن شیاطین زمام امور را به‌دست گرفته و برانسان‌ها حکومت می‌کنند. دراین دوران دیگر سامورایی بودن به معنای قهرمان بودن و مایه افتخار فرد در جامعه نیست، بلکه اسباب شرمساری و خجالت است. به طوری که فرزندان سامورایی‌ها حتی توسط همنوعان خود هم طرد شده و مورد تحقیر و بدرفتاری قرار می‌گیرند.

The best anime

Attack on Titan

بهترین انیمه حمله به تایتان

سال انتشار 2022
سبک اکشن/ خیال انگیز/ درام/ رازآلود
شرکت سازنده MAPPA
کارگردان یوئیچیرو هایاشی
زمان پخش 9 ژانویه 2022 منتشر شده است

 

نوبتی هم که باشد، نوبت بهترین انیمه‌های این فصل است. نمی‌توانیم از بهترین انیمه‌ها صحبت کنیم بی‌آنکه نبرد بشریت با موجودات غول پیکر را از یاد ببریم. امکان ندارد جزو علاقمندان انیمه باشید و نام انیمه اتک آن تایتان به گوش‌تان نخورده باشد.داستان موجوداتی غول‌پیکر به نام تایتان‌ها که بی‌رحمانه به بشریت هجوم آورده و نسل انسان‌ها را در معرض خطر نابودی قرار می‌دهند. مقابله با این موجودات بسیار سخت است و از عهده همه کسی برنمی‌آید. هرچند همیشه قهرمانانی پا به میدان می‌گذارند تا از دیگران محافظت کنند، البته شیوه محافظت آن‌ها شاید از راه‌هایی باشد که هیچ کدام از ما توقع آن را نداشته باشیم.

The best anime

Spy X Family

بهترین انیمه خانواده ایکس جاسوس

سال انتشار 2022
سبک اکشن/ کمدی/ جاسوسی
شرکت سازنده Wit Studio- CloverWorks
کارگردان کازوهیرو فروهاشی
زمان پخش آوریل- بهار 2022 منتشر شده است

 

داستان این انیمه در مورد جاسوسی است که باید برای انجام یک مأموریت خاص، خانواده تشکیل دهد تا پوشش حفاظتی مناسبی را برای فعالیت او فراهم کنند. پس کودکی را به فرزندی قبول می کند و کسی را هم استخدام می‌کند تا نقش همسرش را بازی کند. حالا او خانواده و پوشش مورد نظر خود را به‌دست آورده است، هرچند هیچ چیز آنگونه که باید، به نظر نمی‌رسد. زنی که به ظاهر همسر او است یک قاتل اجاره‌ای است و دختری که به فرزندی پذیرفته هم یک ذهن خوان است که به خوبی از شرایط اطرافش و آنچه در ذهن والدینش می‌گذرد، آگاهی دارد. این سه نفر سعی می‌کنند بدون آنکه دیگران متوجه شوند مأموریت و کارهای خود را پیش ببرند، هرچند این امر درنهایت باعث نزدیک‌تر شدن آن‌ها به هم می‌شود.

The best anime

Kaguya-Sama: Love is War

بهترین انیمه کاگویا ساما: عشق جنگ است

سال انتشار 2022
سبک کمدی/ عاشقانه
شرکت سازنده _
کارگردان شینیچی اوماتا
زمان پخش آوریل- بهار 2022 منتشر شده است

 

بهترین انیمه های سینمایی

بهترین انیمه

 انیمه Lupin III: The Castle of Cagliostro

Lupin III: The Castle of Cagliostro

انیمه لوپن ۳: قلعه کاگلیوسترو
سال انتشار 1979
سبک سینمایی
رده سنی R
کارگردان هایائو میازاکی
نمره آی ام دی بی 7.7 از 10

 

لوپن ۳ مانگایی اثر مانکی پانچ است که شخصیت اصلی آن نوه‌ی آرسن لوپن، دزد مشهور فرانسوی است. اما میازاکی در فیلم خود از لوپین چهره‌ی یک دزد قهرمان و نجیب می‌سازد که هرچند برای طرفداران این مجموعه چندان خوشایند نبود اما با گذشت زمان لحن دلنشین روایت میازاکی با همه‌ی شوخ‌طبعی، لطافت و پایبندی اخلاقی جایگاه واقعی خود را پیدا کرد.

بهترین انیمه

 انیمه Barefoot Gen

 Barefoot Gen

انیمه گن پابرهنه
سال انتشار 1983
سبک سینمایی
رده سنی R
کارگردان موری ماساکی
نمره آی ام دی بی 7.8 از 10

 

گن و خانواده‌اش در تابستان ۱۹۴۵ در هیروشیما و اوج دوران جنگ دوران سختی را سپری می‌کنند. کمبود مواد غذایی، فقر و امنیت که قرار است با بدترین اتفاق ممکن به مصیبتی بی‌پایان گره بخورد و روایتی پر از صحنه‌های ناراحت‌کننده از مرگ و میر انسان‌های بی‌گناه را رقم بزند. اما گن بعداز این مصیبت با روحیه و امیدی شگفت آور که البته حقیقت رویکرد مردم ژاپن بعداز جنگ بود به راه خود ادامه می‌دهد. کیجی ناکازاوا خالق مانگای گن پابرهنه این موضع ضدجنگ را زمانی به‌دست آورد که در ۶ سالگی در بمباران هیروشیما، پدر، خواهر بزرگتر و برادر کوچکترش را در شرایطی مشابه این اثر از دست داده است.

بهترین انیمه

 انیمه Castle in the Sky

 Castle in the Sky

انیمه لاپوتا قلعه‌ای در آسمان
سال انتشار 1986
سبک سینمایی
رده سنی R
کارگردان هایائو میازاکی
نمره آی ام دی بی 8.3 از 10

 

پیگیری شیتا و پازو برای یافتن قلعه‌ای افسانه‌ای است که بخشی‌از سرزمین معلق در آسمان بوده که سال‌ها انسان‌ها در آرامش روی آن زندگی می‌کرده‌اند. شیتا که اجدادش از ساکنان این قلعه بوده‌اند، به‌ نوعی راهنمای رسیدن به قلعه است و پازو به‌واسطه‌ی عکسی که سال‌ها پیش پدرش از این قلعه گرفته به‌ کمک او می‌شتابد. یک گروه راهزن و تعدادی از نیروهای ارتش هم برای رسیدن به پول و قدرت وارد کش و قوس ماجرا می‌شوند. هایائو میازاکی باز هم با نمایش تقابل‌هایی جذاب بین کاراکترهای خوش‌تراش داستانش به تعریف تصویرپردازی‌هایی شکوهمند با جلوه‌ای نمادین پرداخته است.

بهترین انیمه

 انیمه Weathering with You

 Weathering with You

انیمه تغییرات آب‌وهوا با تو (فرزند آب‌وهوا)
سال انتشار 2019
سبک سینمایی
رده سنی R
کارگردان ماکوتو شینکای
نمره آی ام دی بی 7.6 از 10

 

داستان آشنایی هوداکا و هینا در توکیویی که از بارش بی‌امان باران رنج می‌برد، قرار است به قبول رنجی برای بازگشت به شرایط عادی تبدیل شود. هوداکا نوجوانی است که برای رهایی و رسیدن‌به بلوغ اجتماعی به توکیو فرار کرده است و هینا دختر یتیمی است که قدرتی جادویی برای کنترل آب‌وهوا دارد. قدرت جادویی عشق در دوران بلوغ برای حفظ این وصال گره در انتخاب‌های بزرگ زندگی دارد که سرنوشت را رقم می‌زند.

بهترین انیمه

 انیمه Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

انیمه ماکیا: زمانی که گل موعود شکوفه می‌دهد
سال انتشار 2018
سبک سینمایی
رده سنی R
کارگردان ماری اوکادا
نمره آی ام دی بی 7.4 از 10

 

ساکنین سرزمین لورف عمری جاودان دارند و همیشه در حالت جوانی باقی می‌مانند. ارتش پادشاهی با حمله به این قوم سعی در ارث بردن جاودانگی این نژاد دارد. ماکیا موفق می‌شود از این تهاجم فرار کند و بعداز پیدا کردن نوزادی معمولی تصمیم‌به زندگی ناشناس در بین مردم عادی می‌گیرد. تعاملی که در ادامه شکل می‌گیرد یک درام فانتزی به‌شدت درگیرکننده است که ایثار و عواطف مادرانه را هم‌سطح عشقی نامیرا تکریم می‌کند.

بهترین انیمه

 انیمه Mirai

 Mirai

انیمه آینده
سال انتشار 2018
سبک سینمایی
رده سنی R
کارگردان مامورو هوسودا
نمره آی ام دی بی 7 از 10

 

هوسودا در این فیلم رفتار بچه‌های خودش را الگوی داستان‌پردازی قرار داده است. با وارد شدن نوزاد دختر به جمع خانواده، پسربچه‌ی آن‌ها جایگاه خود را در خطر می‌بیند اما حسادت کودکانه‌ی کان با عبور از دنیای جادویی اطرافش کم‌کم به حس مسئولیت‌پذیری ختم می‌شود.

اثری که از برشی ساده در روحیات و تخیلات کودکانه به روندی متفاوت برای بیان یک مفهوم اجتماعی باارزش و آموزنده می‌رسد و با بررسی بازه‌های زمانی مختلف زندگی یک خانواده به ظاهر کهنه‌ی داستان خود طعمی تازه می‌بخشد. به‌همین دلیل استعاره‌های موجود در اجزای روایت فیلم هوسودا از نوع طراحی خانه تا شخصیت‌های تخیلی آن حضور دل‌پذیری در این برش جادویی حاصل ذهن خلاق یک کودک دارند.

بهترین انیمه

 انیمه In This Corner of the World

In This Corner of the World

انیمه در این گوشه از دنیا
سال انتشار 2016
سبک سینمایی
رده سنی R
کارگردان سونائو کاتابوچی
نمره آی ام دی بی 7.8 از 10

 

داستان زندگی دختر جوانی به نام سوزو را در شهرهای هیروشیما و کوره ژاپن در دوران جنگ جهانی دوم و بازه‌ی ۱۰ سال قبل و بعد از انفجار اتمی روایت می‌کند. سوزو شخصیتی خیالی با نگاهی زیبایی‌شناس و هنری نسبت‌به اتفاقاتی است که در محور بازسازی واقعی مکان‌ها، اتفاق‌ها و الگوهای زندگی مردم ژاپن قرار دارد. درکنار پایداری و تلاش مردم برای گذر از شرایط سخت زندگی در آن دوران، فیلم مملو از نمایش سنت‌ها و فرهنگ مردم ژاپن است که با تکریم زیبایی‌های طبیعت در رنگ و نقش‌های چشم‌نواز آن غوطه می‌خورد. روایت فیلم درست مثل استعداد و علاقه‌ی آرام‌بخش سوزو به نقاشی و ترکیب آن در نمایش سکانس‌های مختلف است که به‌تدریج در تقابلی دردناک و نابرابر با جفای زمانه قرار می‌گیرد.

بهترین انیمه

 انیمه The Wind Rises

 The Wind Rises

انیمه باد برمی‌خیزد
سال انتشار 2013
سبک سینمایی
رده سنی R
کارگردان هایائو میازاکی
نمره آی ام دی بی 7.8 از 10

وایتی تخیلی از زندگی حرفه‌ای جیرو هوریکوشی طراح هواپیماهای جنگنده‌ی زیرو در زمان جنگ جهانی دوم است؛ هواپیماهایی که در نبرد پرل هاربر استفاده شد. درحالی‌که میازاکی ابتدا به فکر ساخت دنباله‌ای برای پونیو افتاده بود به توصیه‌ی توشیو سوزوکی (تهیه‌کننده استودیو) تصمیم‌به ساخت فیلمی براساس داستان مانگا گرفت. شرایط و اتفاقات مهم دوره‌ی زمانی داستان مثل رکود اقتصادی، بلایای طبیعی و شیوع بیماری هم به تفضیل در فیلم نشان داده شده است. میازاکی به‌جز طراحی دستی انیمیشن در اقدامی جالب حتی برای تولید افکت‌های فیلم مثل صدای موتور هواپیما و زمین‌لرزه از صدای انسانی استفاده کرده است.

این انیمه یکی دیگر از آثار محبوب در سال های اخیر است. اگر شما یکی از طرفداران انیمه کمدی هستید به احتمال زیاد این انیمه توجه شما را به خودش جلب کرده است. در این انیمه دو شخصیت دارد که دائما در حال جنگ هستند وسعی کنند دیگری به عشق خود اعتراف کند.

به این مقاله چند ستاره می دین؟
[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید