کودک نوپا پر جنب و جوش شما احتمالاً شما را مجبور می کند که دائماً در سراسر خانه بدوید و مطمئن شوید که او سالم می ماند. این خبر عالی است! شما به عنوان والدین می خواهید فرزندتان فعال و سالم باشد.

برای کودک شما مهم است که حداقل سه ساعت در روز به انجام انواع فعالیت های بدنی بپردازد که 1 ساعت از 60 دقیقه آن باید فعالیت با شدت متوسط ​​تا شدید باشد. می‌توانید این موارد را در طول روز پخش کنید، و همچنین مطمئن شوید که حداقل 2 ساعت بازی در فضای باز انجام دهید، زیرا مطالعات نشان داده‌اند که زمان صرف شده در بیرون می‌تواند به پیشگیری یا به تاخیر انداختن نزدیک‌بینی کمک کند.

ایده های فعالیت برای کودک 3 سالهاماده ای؟ بیایید حرکت کنیم!

در اینجا چند ایده فعالیت برای حرکت دادن کودک 3 ساله آورده شده است.

در کارها به مامان و بابا کمک کنید

کودک شما نه تنها باید بتواند اسباب بازی های خود را کنار بگذارد، بلکه می تواند در انجام چند کار ساده در خانه کمک کند.

در اینجا چند کار دیگر که برای کودکان دو تا سه ساله مناسب است آورده شده است:

  • لباس ها را در جلوی لباسشویی قرار دهید
  • جمع کردن اسباب بازی
  • گردگیری با گردگیر پر

از کودک خود بخواهید از کارهایی که هنگام تمیز کردن خانه انجام می دهید، چه در حال پاک کردن میز قهوه یا گردگیری قفسه ها هستید، کپی کند. به عنوان مثال، هنگامی که خانه را جارو می‌کنید، جارو اسباب‌بازی را از کنار فرزندتان بگذرانید. او همان کاری را که شما انجام می دهید در کمترین زمان انجام می دهد.

روز زیبایی است. بیایید آن را در بیرون خرج کنیم!

صبح زود یا عصر که آفتاب خیلی قوی نیست پیاده روی کنید. می توانید فرزندتان را به پارکی در نزدیکی ببرید و از نسیم ملایم و هوای تازه صبح لذت ببرید.

در راه بازگشت در کنار زمین بازی توقف کنید و ببینید آیا تجهیزات مناسب سن کودک شما برای بازی کردن با آن وجود دارد یا خیر. همچنین زمان خوبی برای تشویق کودک به شروع معاشرت و بازی با سایر بچه های هم سن و سالش است.

سرگرمی در آخر هفته به پایان نمی رسد

آخر هفته ها زمان خوبی برای پیوند خانوادگی است. در اینجا ایده هایی وجود دارد که می توانید برای یک آخر هفته مفرح و از نظر بدنی فعال به کجا بروید. بسته بندی ضد آفتاب و بطری آب را فراموش نکنید!

ایده های فعالیت برای کودک 3 سالهپارک های شهر را کاوش کنید

آیا می دانستید که بیش از 300 پارک در سراسر شهر کوچک ما وجود دارد؟ اگر هر آخر هفته از یک پارک بازدید کنید، حدود پنج سال طول می کشد تا همه آنها را پوشش دهید!

به کودک خود کمک کنید تا از سنین پایین به فضای سبز علاقه مند شود. یک ذره بین به همراه داشته باشید و به حشرات و حشرات که در همان فضای ما زندگی می کنند، خوب نگاه کنید!

زمان رفتن به ساحل!

کارهای زیادی برای انجام دادن در ساحل وجود دارد: ساختن یک قلعه شنی، بازی گرفتن، پرواز بادبادک، یا حتی باد کردن حباب های صابون و از کودک خود بخواهید آنها را بگیرد! به یاد داشته باشید که همیشه مراقب کودک خود باشید: او هرگز نباید بدون نظارت به دریا نزدیک شود.

رفتن به مرکز خرید

روزهایی هست که هوا برای بیرون بودن خیلی گرم است. چرا به جای آن با مراجعه به یکی از مراکز خرید محله خود خونسرد نباشید؟ حتی قدم زدن در اطراف برخی از سوپرمارکت‌های غول‌پیکر می‌تواند کودک شما را کاملاً تمرین کند. می توانید از این فرصت استفاده کنید و به کودک خود در مورد انتخاب های غذایی سالم تر نیز آموزش دهید!

و به یاد داشته باشید، کودکان می بینند، اگر می خواهید فرزندتان از نظر بدنی فعال باشد، مادر و بابا هم باید حرکت کنند!

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید