حتماً تعجب می‌کنید که چرا حتی باید از صفحه نمایش گوشی هوشمند خود محافظت کنید، در حالی که سازندگان تلفن هوشمند چنین صفحه نمایش شیشه‌ای قوی و باکیفیت ارائه می‌دهند. حتی گفتند همه صفحه‌های نمایش محکم هستند، پس چرا باید پول اضافی برای خرید محافظ صفحه برای گوشی خود خرج کنید؟ زیرا یک لایه حفاظتی اضافی همیشه تضمین می‌کند که گوشی هوشمند شما متناسب، خوب و براق باقی می‌ماند در حالی که برای مدت زمان طولانی‌تری بهترین عملکرد را دارد. برای محافظت مناسب از صفحه نمایش گوشی هوشمند، انواع مختلفی از محافظ صفحه نمایش شیشه ای وجود دارد که عبارتند از:

  • انواع گلس گوشیمحافظ صفحه نمایش TPU
  • محافظ صفحه مات
  • محافظ صفحه براق
  • محافظ صفحه پرایوسی
  • محافظ صفحه نمایش PET
  • محافظ صفحه نمایش UV
  • محافظ صفحه نمایش نانو
  • محافظ صفحه نمایش 2D-3D
  • محافظ صفحه نمایش TPU
  • محافظ صفحه نمایش فول کاور

محافظ پلاستیکی یا شیشه ای؟

به طور کلی، ما می توانیم محافظ های صفحه نمایش تلفن های همراه را به دو دسته کاملاً مجزا تقسیم کنیم:

محافظ پلاستیکی:  آنها از پلیمرهای پلاستیکی مختلف ساخته شده‌اند، ارزان‌تر هستند و برای کسانی که موبایل با صفحه‌نمایش خمیده دارند، دارای ویژگی بسیار ارزشمندی هستند: ورق با کناره‌های پانل سازگار می‌شود.

محافظ شیشه ای:  آنها از شیشه سکوریت ساخته شده اند، همان لمس صفحه نمایش گوشی را ارائه می دهند و ضربه های جزئی وارد شده از جلوی گوشی را تا حد زیادی جذب می کنند.

هر نوع محافظ مزایا و معایب خود را دارد. اگر به دنبال یک محافظ صفحه نمایش ارزان قیمت هستید، بدون شک بهترین آن پلاستیکی است. حتی اگر شیشه های سکوریت شده قیمت آنها بسیار کاهش یافته است. لمس محافظ شیشه همیشه بهتر خواهد بود (انگشت گیر نمی کند، چربی بهتر پاک می شود). برای تصادفات، هر دو خیلی موثر نیستند. اگرچه گلس بهتر پشتیبانی می کند زیرا معمولاً اولین لایه را قبل از شیشه صفحه نمایش تکه تکه می کند.

در هر نوع محافظ، برخی از اجزاء و روکش‌های مختلف ویژگی‌های خاصی را به لوازم جانبی ارائه می‌دهند. علاوه بر این، برندها از نام خود برای محصولات خود استفاده می کنند. واقعیتی که جستجوی محافظ را پیچیده می کند.

محافظ صفحه برای گوشی های هوشمند شاید یکی از بهترین و مهمترین لوازم جانبی باشد که باید برای تعریف و محافظت از دستگاه خود داشته باشید. استفاده منطقی از محافظ صفحه به راحتی قابل درک است، اما آنچه می تواند پیچیده تر باشد، نوع واقعی محافظ صفحه است. درست است که چند نوع مختلف وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. قبل از قرار دادن محافظ صفحه روی گوشی خود، انواع و مواد محبوبی که از آنها ساخته شده اند را در نظر بگیرید.

هر کدام تخصص خاص خود را دارند و با توجه به نیازهای خاص باید از دسته های فوق انتخاب کرد. وقتی می گوییم نیازهای خاص، در واقع فاکتورهای مختلفی از جمله اندازه و مدل صفحه نمایش را در نظر می گیریم. همه این عوامل در نهایت به شما کمک می کند تا از تلفن هوشمند خود برای مدت زمان طولانی تری محافظت کنید.

انواع گلس گوشیچگونه بهترین گلس گوشی را برای خود انتخاب کنیم

به دنبال چه نوع گلس گوشی نمایش باشم؟

اول از همه، باید گلس گوشی نمایش متناسب با گوشی خاص خود را پیدا کنید. محافظ‌های صفحه برای مطابقت با مدل‌های خاص گوشی برش داده می‌شوند و این فقط به معنای اندازه صفحه نمایش نیست، بلکه به معنای بریدگی چیزهایی مانند حسگرهای اثرانگشت و بریدگی‌های دوربین سلفی است.

دوم، شما باید تصمیم بگیرید که چقدر محافظت می خواهید. محافظ های صفحه از دو ماده کاملاً متفاوت ساخته می شوند – پلاستیک و شیشه سکوریت. نسخه های شیشه سکوریت سخت تر هستند، بنابراین محافظت بیشتری در برابر خراش و ضربه ارائه می دهند، اما هزینه بیشتری دارند.

چقدر باید خرج کنم؟

معمولا زیاد نیست اکثر محافظ های صفحه از نظر قیمت مشابه هستند، معمولاً بین 50 تا 200 قیمت دارند و شما اغلب می توانید یک بسته محافظ دوقلو را با قیمت کمتر از 100 تومان انتخاب کنید. گزینه‌های گران‌تر گاهی اوقات قیمت خود را با ضمانت مادام‌العمر برای زمانی که در نهایت آسیب می‌بینند توجیه می‌کنند، اما خواندن چاپ کوچک آن ارزش دارد.

انواع گلس گوشیمحافظ گلس گوشی از چه موادی باید ساخته شود؟

محافظ صفحه‌نمایش پلاستیکی از دو ماده مختلف ساخته می‌شود: پلی اتیلن ترفتالات (PET) ارزان‌تر و انعطاف‌پذیرتر از این دو است، و پلی‌اورتان ترموپلاستیک (TPU) برای اعمال دشوارتر اما معمولاً قوی‌تر از PET است.

PET نوعی پلاستیک است که معمولاً روی چیزهایی مانند بطری های آب و ظروف غذا یافت می شود. محافظ های صفحه PET کمترین میزان محافظت در برابر خراش و ضربه را ارائه می دهند، اما بسیار ارزان، سبک و نازک هستند و در نتیجه پس از اعمال روی گوشی شما کمتر دیده می شوند.

اگر مقاومت نهایی در برابر آسیب را می‌خواهید، شیشه سکوریت احتمالاً مطمئن‌ترین گزینه شما است. این به طور قابل توجهی ضخیم تر از دو ماده دیگر است، اما از صفحه نمایش شما کمی بیشتر از پوشش های پلاستیکی ساده محافظت می کند.

چگونه محافظ صفحه نمایش را اعمال کنم؟

استفاده از محافظ صفحه نمایش چیزی نیست که باید عجله کرد. باید مراقب باشید که از گیر افتادن گرد و غبار یا حباب های هوا بین صفحه نمایش گوشی و محافظ خود جلوگیری کنید، بنابراین اگر می خواهید بهترین نتیجه را داشته باشید، باید دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید.

اکثر محافظ‌های صفحه با دستمال‌های تمیزکننده، پارچه‌های بدون پرز و پدهای چسبنده کوچک برای از بین بردن لکه‌های گرد و غبار یا قرار دادن محافظ دقیقاً ارائه می‌شوند، اما حتی در این صورت هم ذرات عادت دارند به صورت مخفیانه از بین بروند. برخی از افراد حتی به شما توصیه می کنند که حواستان را جمع کنید تا خطر ذرات گرد و غبار با بخار را کاهش دهید .

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید