وقتی صحبت از تشک تخت می شود ، سایز و اندازه تشک تخت اهمیت دارد.

در طول زندگی ما، بدن ما بر روی ده ها تشک با اندازه های مختلف، از تخت خواب تا طرح های فوق العاده کینگ می خوابد. در نجوا نیوز، تشک سایزهای مختلف موجود برای خریداران تشک را شرح می دهد و به شما کمک می کند بفهمید که کدام سایز تشک مناسب شما و نیاز سرویس خواب شماست.

اندازه تشک تختاندازه تشک تخت

 • تشک تک نفره: ۹۰×۲۰۰ سانتی‌متر
 • تشک تک نفره سایز بزرگ: ۱۲۰×۲۰۰ سانتی‌متر
 • تشک دو نفره: ۱۴۰×۲۰۰ سانتی‌متر
 • تشک دو نفره سایز کوئین (Queen): ۱۶۰×۲۰۰ سانتی‌متر
 • تشک دو نفره سایز کینگ (King): ۱۸۰×۲۰۰ سانتی‌متر
 • تشک دو نفره کامل: ۲۰۰×۲۰۰ سانتی‌متر

چگونه بفهمم تشک چه اندازه ای بگیرم؟

هنگام خرید تشک جدید باید به چیزهای زیادی فکر کنید و تصمیم گیری در مورد اینکه چه اندازه تشک را انتخاب کنید بستگی زیادی به ترجیحات شخصی دارد. اگر در یک تخت مشترک هستید (یا تنها می خوابید!)، ممکن است بخواهید تشک های دو نفره بزرگتر را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید در فضا صرفه‌جویی کنید، دو نفره کوچک یا انفرادی ممکن است بهترین باشند.

این قسمت از راهنمای اندازه تشک ما به شما در مورد انواع تشک، اندازه و اینکه برای چه افرادی مناسب است، اطلاع می دهد.

چه اندازه تشک برای سرویس خواب عروس بهتر است؟

اگر یک زوج هستید، باید مطمئن شوید که تخت خواب شما به راحتی مناسب هر دوی شماست. در حالی که یک دو نفره می تواند برای دو نفر مناسب باشد، اگر تمایل دارید که در هنگام خواب به صورت گسترده بخوابید یا برای فضای شخصی خود ارزش قائل باشید، ممکن است آن را کمی فشرده کنید. البته، اگر دوست دارید با در آغوش گرفتن به خواب بروید یا صرفه جویی در فضا را در اولویت قرار دهید، یک تشک دو نفره می تواند برای شما عالی باشد.

با این حال، برای زوج‌هایی که می‌خواهند فضای زیادی داشته باشند، توصیه می‌کنیم تشک‌های بزرگ یا کینگ را ببینند. سوپر کینگ بزرگ‌ترین اندازه موجود ماست و برای کسانی که می‌خواهند فضای زیادی داشته باشند، ایده‌آل است.

چگونه یک نوع تشک را با توجه به نوع بدن و وزن خود انتخاب کنید

وزن بدن یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که هنگام انتخاب تشک باید در نظر بگیرید.

ما به شما چند نکته سریع برای خریداران تشک از هر تیپ بدنی ارائه می دهیم تا بتوانید نوع تشک مناسب خود را پیدا کنید.

اندازه تشک تختبرای افراد سنگین وزن:

 • به یاد داشته باشید که وقتی وزن بیشتری دارید تشک ها نرم تر می شوند.
 • تشک های سفت را امتحان کنید زیرا می توانند شما را از فرورفتن بیش از حد در عمق جلوگیری کنند.
 • تشک های مموری فوم با لایه های خنک کننده تعبیه شده برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد را امتحان کنید.
 • روی هر تشکی که انتخاب می‌کنید یک روبالشی را امتحان کنید زیرا نرمی بیشتر می‌تواند به در آغوش گرفتن منحنی‌های شما کمک کند.

برای افراد سبک وزن:

 • به یاد داشته باشید که وقتی وزن کمتری دارید تشک ها سفت تر می شوند.
 • یک تشک نرم تا متوسط ​​انتخاب کنید، زیرا تشک سفت بعید است که کانتور مورد نیاز شما را ارائه دهد.
 • تشک های فومی نیز می توانند انتخاب خوبی باشند، اما ممکن است بخواهید یکی از آنها را با فوم با چگالی متوسط ​​انتخاب کنید.

اندازه تشک تختبرای افراد با وزن متوسط:

به این فکر کنید که از یک تشک چه می خواهید. نرم دوست دارید یا سفت؟ پرش یا کانتور؟ از ترجیحات خود برای تصمیم گیری استفاده کنید، اما به یاد داشته باشید که سفتی متوسط ​​احتمالا بهترین است.

تختی را که خیلی نرم یا خیلی سفت است انتخاب نکنید. به طور معمول، تخت‌های نرم‌تر برای افراد سبک‌تر و تخت‌های سفت‌تر برای افراد سنگین‌تر بهتر است. احتمالاً بهتر است از تشک های بسیار نرم یا سفت اجتناب کنید.

موقعیت خواب خود را در نظر بگیرید و همچنین قد خود را در نظر بگیرید، زمانی که تصمیم می گیرید، به چه اندازه تشک نیاز دارید، باید به موقعیت خواب خود نیز فکر کنید. اگر به پشت یا جلو می‌خوابید، کاملاً کشیده می‌خوابید، بنابراین ممکن است به فضای پا بیشتری نیاز داشته باشید. اگر تمایل دارید به پهلو بخوابید و پاهایتان را جمع کنید، یک تشک کوچکتر ممکن است کافی باشد.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید