آیا قلب شما از استرس می تواند آسیب ببیند؟

بله، به طور خلاصه، ممکن است قلب شما از استرس آسیب ببیند. برخی از ما ممکن است عمیقاً با نحوه بیان استرس بدن خود احساس هماهنگی کنیم . به عنوان مثال، ممکن است در قلب یا جایی در قفسه سینه خود احساس درد کنید.

این مقاله به بررسی این موضوع می‌پردازد که چرا قلب شما از استرس می‌تواند آسیب ببیند، در حالی که ممکن است به استرس مرتبط نباشد، و کارهایی که می‌توانید برای شروع احساس بهتر انجام دهید.

 

آیا واقعا قلب شما از استرس می تواند آسیب ببیند؟

به نظر می رسد که احساسات در قلب ما می تواند بخشی از واکنش جنگ یا گریز بدن ما باشد.

این به دلیل ترشح هورمون‌های استرس در بدن مانند کورتیزول و آدرنالین است، زمانی که استرس حاد را تجربه می‌کنیم ، مانند یک درگیری غیرمنتظره یا تصادف رانندگی. به طور کلی وقتی استرس از بین می رود، واکنش بدن ما به آن کاهش می یابد.

 

آیا درد قفسه سینه من به دلیل حمله پانیک است؟

شرایطی وجود دارد که درد قفسه سینه بسیار شدیدتر خواهد بود – این درد حتی ممکن است نیاز به مراجعه به بیمارستان داشته باشد. به عنوان مثال، درد قفسه سینه شما ممکن است نشان دهنده یک حمله پانیک باشد . در واقع، یک مطالعه گزارش داد که 58 درصد از کسانی که به دلیل درد قفسه سینه به بیمارستان مراجعه می‌کنند، مشارکت‌های مرتبط با اضطراب و استرس دارند.

حملات پانیک شروع ناگهانی اپیزودهای شدید ترس یا ناراحتی همراه با انواع واکنش های فیزیکی شدید است. آنها به ایجاد احساس در خطر حاد شناخته شده اند حتی زمانی که هیچ خطری وجود ندارد.

 

علائم حمله پانیک ممکن است شبیه حمله قلبی باشد

علائم جسمی مرتبط با حملات پانیک وجود دارد که می تواند حمله قلبی را تقلید کند. این می تواند ضربان قلب تند، مشکل در تنفس، درد معده و حالت تهوع و درد قفسه سینه باشد.

همچنین ممکن است همان نوع درد قفسه سینه همراه با پاسخ استرس در جایی که درد یا احساس پرش در قفسه سینه شما وجود دارد، احساس کنید.

حملات پانیک مکرر با سایر علائم همراه ممکن است تشخیص اختلال پانیک را تضمین کند.

اگر به طور مرتب حملات پانیک را تجربه می کنید، کمک گرفتن از یک متخصص سلامت روان می تواند به تشخیص اینکه آیا دچار اختلال پانیک هستید یا خیر کمک کند.

 

چه زمانی درد قفسه سینه بیشتر از استرس است؟

وقتی صحبت از استرس مزمن می شود، نگرانی های دیگری وجود دارد که باید از آنها آگاه بود. استرس مزمن نوعی استرس است که ادامه دارد (مثلا زندگی در فقر یا در یک رابطه سمی).

این شکل از استرس نه تنها می تواند درد قلبی مرتبط با اضطراب ایجاد کند، بلکه می تواند خطر بیماری قلبی را نیز افزایش دهد.

 

درد شدید قفسه سینه ممکن است نشانه ای از حمله قلبی باشد

در حالی که دلایل زیادی برای درد قفسه سینه وجود دارد، دانستن علائم حمله قلبی بسیار مهم است. حمله قلبی زمانی ایجاد می شود که جریان ثابت اکسیژن به قلب مسدود شود و در صورت عدم بازگشت جریان خون، عضله قلب به طور بالقوه منجر به مرگ شود.

 

علائم هشدار دهنده حمله قلبی

در زیر برخی از علائم هشدار دهنده حمله قلبی آورده شده است:

 

  • درد قفسه سینه
  • درد بالای تنه
  • تنگی نفس
  • سرگیجه
  • عرق کردن
  • حالت تهوع

 

آیا بعد از جدایی یا از دست دادن قلب شما می تواند درد بگیرد؟

سندرم قلب شکسته یک وضعیت نسبتا نادر و به طور کلی برگشت پذیر است که با درد قفسه سینه، تنگی نفس، غش یا حتی ایست قلبی مشخص می شود.

سندرم قلب شکسته بیشتر در زنان یائسه دیده می شود. اگر تحت استرس بوده اید و برخی از این علائم را تجربه کرده اید، بهتر است قبل از اینکه تصور کنید اضطراب یا “استرس” است، با پزشک خود تماس بگیرید تا دلایل احتمالی قلبی علائم مرتبط با قلب را رد کنید.

 

اگر استرس مزمن دارید چه باید کرد؟

اگر به طور مداوم استرس دارید، استفاده از تکنیک های مدیریت استرس ضروری است.

مواقعی وجود دارد که تغییر شرایط برای کاهش استرس ممکن نیست، اما ارزش آن را دارد که عوامل استرس زا فعلی خود را ارزیابی کنید تا ببینید چه چیزی در کنترل شماست و چه چیزی خارج از کنترل شماست.

 

این تمرین را برای ارزیابی سطح استرس خود امتحان کنید

  • یک ورق کاغذ بردارید و یک خط از وسط بکشید – دو ستون ایجاد کنید
  • روی ستون سمت چپ برچسب “چیزهایی که می توانم کنترل کنم” را بنویسید: در این ستون، تمام چیزهای استرس زا در زندگی خود را که می توانید کنترل کنید، یادداشت کنید. برای مثال، اگر دوستی چالش برانگیزی دارید، ممکن است حد و مرزهایی تعیین کنید که استرس شما را کاهش دهد.
  • در ستون سمت راست، آن را با عنوان «چیزهایی که نمی توانم کنترل کنم» را علامت بزنید. در این ستون، می توانید مواردی را که خارج از کنترل شما هستند، یادداشت کنید، مانند استرس مالی زمانی که فعالانه به دنبال یک موقعیت جدید هستید.
  • این تمرین می تواند در توجه به جایی که ممکن است بتوانید برخی از عوامل استرس زای خود را تغییر دهید و ببینید که برای کنار آمدن با چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند به چه حمایتی نیاز دارید مفید باشد.

 

تکنیک های مدیریت استرس برای امتحان

کاهش سطح استرس برای سلامت عمومی شما مهم است. برای مدیریت سطح استرس خود تکنیک های زیر را امتحان کنید:

مراقبه ذهنی : مدیتیشن و ذهن آگاهی می تواند در کاهش علائم اضطراب و افسردگی مفید باشد. همچنین می تواند فشار خون بالا را کاهش دهد و کیفیت خواب را افزایش دهد. می توانید با آزمایش این مراقبه محبت آمیز شروع کنید .

روزنامه نگاری : گاهی اوقات نوشتن تمام افکارتان می تواند به کاهش استرس شما کمک کند.

با یک دوست یا یکی از عزیزان صحبت کنید : باز کردن صحبت با کسی که به او اعتماد دارید می تواند به شما کمک کند تا دیدگاهی در مورد هر موضوعی که ممکن است با آن سر و کار دارید به دست آورید.

رفتن به درمان را در نظر بگیرید : اگر با استرس مزمن سر و کار دارید، یک درمانگر به شما کمک می کند تا با استرس های خود مقابله کنید و تعیین کنید که آیا ممکن است شرایط بهداشت روانی زمینه ای داشته باشید یا خیر.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید