آیا زمانی برای رفتن به باشگاه بعد از کار ندارید، یا انگیزه کافی برای شرکت در یک کلاس ورزشی هر هفته ندارید؟ به فروشگاه ورزشی محلی خود بروید و یک طناب پرش بردارید. طناب زدن تا 13 کالری در دقیقه می سوزاند و برای یک تمرین سریع در حال حرکت برای لاغری عالی است.

طناب زدن نوعی ورزش قلبی عروقی است که همه به آن رو می آورند.چه بوکسورها، چه بازیکنان فوتبال و چه ورزشکاران در سطح جهانی. یک روال خوب با طناب زدن برای لاغری در مقایسه با هر نوع ورزش های دیگری کالری بیشتری در ساعت می سوزاند. آیا طناب زدن چربی می سوزاند؟ بله، نادیده گرفتن ورزش نه تنها باعث سوزاندن چربی می شود، بلکه باعث سفت شدن هسته، ایجاد استقامت، تقویت عضلات ساق پا و بهبود ظرفیت ریه می شود. تمرین طناب زدن برای لاغری و تعداد کالری سوزانده شده در طناب زدن، تا حد زیادی تحت تاثیر زمان صرف طناب زدن و سرعت شما است. با این حال، اگر این کار را به درستی انجام دهید و با آن غذاهای مناسب بخورید، می توانید وزن زیادی کاهش دهید. اگر می خواهید بدانید طناب زدن چقدر کالری می سوزاند و آیا می توانید با طناب زدن وزن کم کنید در نجوا نیوز به خواندن ادامه دهید.

 

Roping

 

آیا طناب زدن به لاغری کمک می کند؟

طناب زدن می تواند به کاهش وزن کمک کند. اما نتایج می تواند به این بستگی داشته باشد:

 • رژیم غذایی شما
 • سطح فعالیت شما
 • وزن فعلی شما
 • هر چند وقت یکبار ورزش می کند.

طناب زدن برای لاغری

طناب زدن تمرینی است که چه در باشگاه، چه در خانه یا در حال حرکت باشید. تنوع زیادی برای امتحان وجود دارد، اما در اینجا برخی از رویکردهای اساسی و مؤثرتر آورده شده است.

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم:

 • بایستید و طناب را در پشت پاشنه پا قرار دهید و یک سر طناب را در هر دست بگیرید.
 • طناب را از پشت به جلو روی سر خود بچرخانید.
 • همانطور که طناب از جلوی شما پایین می آید بپرید.
 • بگذارید زیر پاهای شما تاب بخورد و دوباره بالای سرتان بازگردد. (ممکن است زمان بندی به تمرین نیاز داشته باشد، اما از پس آن بر می آیید!)
 • آهسته شروع کنید و به تدریج سرعت را بالا ببرید.

 

مزایای فوری و بلند مدت طناب زدن

قوی‌تر کردن شما، کمک به قلبتان، تا تمرینی که می‌توانید تقریباً در هر مکانی انجام دهید، از فواید طناب زدن است. طبق گفته یک مربی متخصص و تحقیقات، همه آنها در زیر به تفصیل شرح داده شده‌اند.

وزن متناسب: یک عرق جامد از طریق طناب پریدن – همراه با یک رژیم غذایی متعادل – می تواند به مدیریت وزن کمک کند.

سلامت قلب: به گفته انجمن قلب، ورزش هوازی می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد.

تسکین آسم: کاردیو می تواند خطر حمله آسم را کاهش دهد. فقط مطمئن شوید که قبل از شروع یک برنامه تمرینی جدید با پزشک خود مشورت کنید.

کاهش درد: تحقیقات انجام شده در سال 2011 نشان می دهد که یک برنامه ورزشی مداوم می تواند درد مزمن در ناحیه کمر، گردن و شانه های شما را کاهش دهد.

خلق و خوی بهبود یافته: تحقیقات نشان می دهد که ورزش می تواند حجم تولید اندورفین را افزایش دهد. این ماده شیمیایی خوشحال کننده می تواند باعث شود کمتر احساس اضطراب یا افسردگی کنید.

 

Roping

 

چه زمانی از روز برای طناب زدن برای کاهش وزن بهتر است:

به طور خاص، زمان خاصی از روز وجود ندارد که به طور قابل توجهی برای پرش بهتر باشد. با این حال، برخی تحقیقات نشان می دهد که ورزش در ساعت 6 بعد از ظهر بهترین کار برای بدن است، زیرا اندام ها در این ساعت انعطاف پذیرترین و انعطاف پذیرترین هستند. از این رو، می توانید برنامه تمرینی خود را به عصر تغییر دهید.

با این حال، شواهد کافی در مورد کل موضوع برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد موضوع وجود ندارد.

مواردی که هنگام طناب زدن برای لاغری، سریعتر باید از آنها اجتناب کنید:

طناب زدن برای کاهش وزن ممکن است ایده خوبی به نظر برسد. با این حال، اگر راه درست را نادیده بگیرید، مستعد آسیب است. از این رو برای یک تمرین ایمن از نکات زیر اجتناب کنید:

انتخاب غلط خرید طناب

طناب پرش باید به اندازه شانه شما باشد که روی آن جمع می شود. دسته ها نباید خیلی سنگین یا سبک باشند. بنابراین، طول مناسب طناب را انتخاب کنید تا پرش از روی آن راحت تر و ایمن تر شود.

انتخاب یک سطح ناهموار

برای جلوگیری از آسیب، روی سطح ناهموار یا ناهموار طناب نپرید. یک کف سخت ترجیح داده می شود زیرا زانوهای شما جهش اضافی دریافت می کنند و مجبور نیستند فشار زیادی را تجربه کنند.

پریدن با کمر خمیده

شانه ها باید در این تمرین عقب نگه داشته شوند زیرا قرار است حداکثر ضربه به باسن و همسترینگ برسد. پرش با کمر خمیده ممکن است منجر به مشکلاتی شود و بهترین نتیجه را از این تمرین نخواهید گرفت.

پریدن بیش از حد بالا

هدف از کاهش وزن با استفاده از طناب پریدن سریعتر و نه بلندتر است. علاوه بر این، تأثیرات این تمرین از بین می رود زیرا تأثیر بیشتری روی مچ پا و زانوهای شما دارد. بنابراین، بیش از 1 تا ½ اینچ از سطح زمین نپرید.

 

کالری طناب زدن

 

تمرینات هوازی چگونه به کاهش وزن ما کمک می کند؟

شما می توانید یک رژیم را امتحان کنید، اما بهترین راه برای کاهش وزن، کمبود کالری است. این زمانی است که شما بیشتر از آنچه که مصرف می کنید کالری بسوزانید. طناب زدن برای لاغری – و سایر تمرینات هوازی – می تواند به شما در رسیدن به هدف کمک کند.

ورزش طناب زدن می تواند در هر دقیقه 15 تا 20 کالری بسوزاند. تنها با ورزش کردن با طناب خود به مدت 15 دقیقه به راحتی می توانید به طور متوسط ​​بین 200 تا 300 کالری بسوزانید. بنابراین، اگر می خواهید بدانید که برای کاهش وزن چقدر باید طناب بپرم، خوب پاسخ خود را دارید.

علاوه بر این، در مقایسه با دویدن که راهی عالی برای سوزاندن چربی ها، کاهش وزن و بهترین ورزش برای کاهش استرس قابل توجهی است، طناب زدن می تواند به شما کمک کند 25 درصد کالری بیشتری در دقیقه بسوزانید.

 

سه تمرین طناب زدن برای لاغری

اول از همه، گرم کردن خود را نادیده نگیرید. باید حرکات کششی پویا انجام دهید که باسن، همسترینگ و ساق پا را شل کند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید این کار را انجام دهید این است که سه دور لمس انگشتان پای ایستاده، اسکات عمیق و بالا بردن ساق پا انجام دهید. سعی کنید 20 تکرار را در هر حرکت انجام دهید و هر بار را برای حدود یک تا دو ثانیه در یک زمان نگه دارید.

هنگامی که این کار را انجام دادید، آماده هستید تا طناب خود را بگیرید. می توانید تمرین خود را به فواصل زمانی تقسیم کنید یا با یکی از این تمرینات زیر ریتم خود را بیابید:

 • آهنگی را انتخاب کنید که سه تا شش دقیقه باشد و با آهنگ بپرید. برای 30 ثانیه پایانی، مقداری شدت را با چند زانو پرش اضافه کنید.
 • برای تثبیت ضربان قلب خود در پایان تمرین، 100 چرخش را با بیشترین سرعت ممکن انجام دهید و آنها را به 10 ست 10 تایی تقسیم کنید. توجه داشته باشید که چقدر طول می کشد. سپس، سعی کنید در جلسه پرش بعدی، زمان خود را شکست دهید.
 • زنگ هشدار را برای مدت زمان مشخصی مانند 10 دقیقه تنظیم کنید و با سرعت ثابتی بپرید تا زمانی که صدای زنگ به صدا درآید. به تدریج زمان خود را افزایش دهید تا بتوانید 30 دقیقه ادامه دهید.

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید